Daphne Koster München Het KNVB Bekertoernooi is op gang gekomen en Ajax' eerste tegenstander was amateurclub Te Werve. In Noordwijk maakte Ajax korte metten met de Rijswijkers en won met 7-0. Er was ook plaats voor twee debutanten in Ajax 1: Perr Schuurs en Mitchel Bakker (op de foto met Noa Lang). clubs moet je het interessant maken in Europa. Een poule systeem zou voor de weerbaar heid en het aantal wedstrijden mooi zijn. De huidige Eredivisie is goed. Ik zou Feyenoord daar graag aan toevoegen.' Tamara Schellekens zoals de mannen en de jeugd, met een zekere gunfactor. We weten waar we naar toe willen, maar dit gaat stapje voor stapje. Hoe ga je om met talenten en scouting? Denk bijvoorbeeld aan meerjarige contracten voor speelsters, die zijn er nu steeds meer. De begro ting gaat ieder jaar omhoog. Tege lijkertijd moet je er van bewust zijn dat het mannenvoetbal niet te vergelijken is met vrouwen voetbal en dat je het niet moet willen kopiëren.' Wat vind je van de huidige opzet van de Champions League en Eredivisie Vrouwen? 'De huidige opzet van de Cham pions League past niet meer in de huidige tijdgeest. Er is per land een aantal teams dat erboven uitsteekt. Voor deze In mei van dit jaar begon Daphne Koster (37) aan haar nieuwe baan als manager vrouwenvoetbal, als gepland vervolg op haar actieve voet balcarrière. Benieuwd naar haar eerste ervaringen sprak Ajax Clubnieuws met de oud-aanvoerder van het eerste elftal. Bevalt je nieuwe functie? 'Het gaat heel natuurlijk. Voor heen was ik (ook) bezig met ont wikkelingen die zeg maar buiten het veld aan de orde waren en daar kan ik me nu volledig op focussen. Mijn taken bestaan uit het formeren van het team en managen van alle niet-technische zaken. Het leukste vind ik de dingen voor elkaar te krijgen en de interactie met mensen.' Wat zijn jouw speerpunten? 'Allereerst willen we kampioen worden. Het vrouwenvoetbal is groeiende en in ontwikkeling. Er staat nu een eerste team en talententeam. Nu moet je bepa len wat en waarheen je wilt en wat dit betekent voor de organi satie. Tot op heden lag de focus op het voetbaltechnische en medische aspect. Op marketing-, sponsoring- en mediagebied liggen kansen. We willen het vrouwenvoetbal binnen Ajax zo groot mogelijk maken. De FIFA heeft een plan naar buiten gebracht om het aantal vrouwen en meiden dat voetbalt te ver dubbelen en daarin willen wij mee, onze bijdrage leveren.' Hoe wil je dat doen? 'Ajax Vrouwen is een entiteit, Op de Duitse wegen reden We zonder illusies gedrieën De route die we in 't verleden Namen als we gingen skiën Zien Lederhose met zijn deerne Aangekomen in de stad Een paar Weizen en een Birne Schenken moed we gaan op pad De U-bahn vol met lotgenoten Brengt ons naar de voetbaltempel Waar een thriller zich ontspint Tot onze vreugde onverdroten Ajax voetballes geeft en warempel Echt waar ook nog bijna wint Huisdichter Cornelis 4 oktober 2018

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 12