'De Toekomst is onze huiskamer' Langs de Zijlijn Allesbehalve plastic Naast regulier competitievoetbal bood de Toekomst ook plaats aan een speciale wedstrijd, Lucky Ajax - Maluku All Stars, die mede in het teken stond van de presentatie van de biografie van Simon Tahamata, 'De Kleine Dribbelaar', geschreven door Tonny van der Mee. In de rubriek Langs de Zijlijn interviewen we supporters die wekelijks zijn te vinden op sportpark de Toekomst. Peter Segerius (84) en Carla ter Meulen (73) hebben elkaar op de ledentribune van de Johan Cruijff ArenA leren kennen. Jarenlang waren ze donateurs en in 2006 zijn ze als lid benoemd. Carla's man is overleden en Peter heeft een part ner, maar samen gaan ze naar het stadion. Zowel naar de mannen, de vrouwen en één keer per seizoen naar de Ajax Veteranen in Purmerend. halen van de derde ster en het kampioenschap in 2011 (de wed strijd Ajax tegen FC Twente, red.) het mooiste moment.' Hoe is de liefde voor Ajax ontstaan? Carla: 'Mijn ouders gingen vanaf 1945 naar de Meer. Ik ging mee. Eerst met een kinderkaartje, toen de dameskaart, daarna als dona teur en tegenwoordig als lid. Nu klaverjassen we op donderdag avond één keer in de maand op de Toekomst. We komen er graag, het is onze huiskamer. Ajax is een fijne club.' Peter: 'Ik ben sinds 1964 donateur. We voelen ons betrokken bij de club en wonen bijvoorbeeld de Algemene Ledenvergadering bij. Alleen het bestellen van digitale kaarten voor de Champions League is op onze leeftijd lastig.' Voor wie gaan jullie naar het stadion? Peter: 'Daley Blind is een jongen van de club. Fijn dat hij terug is uit Engeland. Hij is de verdediger die het team kan leiden.' Carla: 'Mijn favorieten op dit moment zijn Tadic en Schöne. En Johan Cruyff, mijn hondje heette zelfs zo!' Tamara Schellekens Peter: 'Ik zag Carla alleen zitten op de tribune en vroeg of ze bij me kwam zitten. Nu gaan we al jaren samen naar Ajax. Ik woon in Purmerend en na de wedstrijd brengt Carla mij naar de bus.' Naast de mannen kijken jullie ook naar de Ajax Vrouwen. Wat is het mooiste moment bij Ajax? Carla: 'Bij de introductie van het vrouwenvoetbal zijn we bij de Ajax Vrouwen gaan kijken en nooit meer weggegaan. Het mooiste moment is dat we met de "harde kern" in de bus naar de bekerfinale zijn gegaan. Met de vlaggen en discobal. Toen Daphne Koster nog speelde, was zij onze favoriet. Nu is dat Liza van der Most.' Peter: 'Voor mij was het binnen- Een column in twee bedrijven: het eerste behelst een compliment, het tweede een kritische suggestie. Zondag 7 oktober was voor mij een onvergetelijke dag: 35 jaar na mijn eigen 'debuut' (Ajax-Feyenoord in september 1983) nam ik voor het eerst een van mijn kinderen mee naar Ajax. Mijn dochter Elin, om precies te zijn. Ze is acht. Net als ik in september 1983. Ik meldde dit voor de wedstrijd op Twitter, waarop iemand reageerde met de opmerking dat ik @AjaxFancare even moest 'taggen'. Elin en ik waren de deur al uit en misten die tip volledig, maar de mensen van Ajax Fancare zagen het. Nog voor de wedstrijd verscheen een leuke dame van Ajax Fan care bij onze plaatsen: 'Jij bent Elin, toch?' Ze kreeg een tasje met attenties en een handgeschreven welkomstkaartje. De Ajax-dame maakte een foto van ons en liet weten dat we die foto nog zouden 'krijgen'. Per e-mail, verwachtte ik, maar in de tweede helft kwam een andere medewerker een heus debuutcertificaat voor Elin brengen, met de foto erop. Ik wist niet dat Ajax Fancare dit doet en was diep ontroerd. Elin had een prachtmiddag. Dankjewel, Ajax Fancare. Wat een geweldig gebaar richting onze 'debutanten', niet alleen mijn eigen dochter. Hulde. Dan het kritiekpunt. Iedereen weet dat het slecht gaat met onze planeet. Eén van de meest weerzinwekkende symptomen van onze roofbouw op Moeder Aarde is de immense 'plasticsoep' in de oceanen, die grotendeels via vuilstort en rivieren in de oceaan is beland en daar miljoenen zeedieren het leven kost. We mogen als Nederlanders trots zijn op onze jonge landgenoot Boyan Slat, die met zijn organisatie The Ocean Cleanup een geniaal apparaat heeft ontwikkeld om de plasticsoep te lijf te gaan, maar het is natuurlijk óók onze plicht om te zorgen dat er minder nutte loos plastic bijkomt. Vandaar mijn vraag: past het in deze tijd eigenlijk nog wel om voor elke Europese thuiswedstrijd 50.000 plastic vlaggetjes te laten maken voor enkele minuten zwaaiplezier voor aanvang? Ik merk de laatste tijd dat ik het eigenlijk niet meer vind kunnen. Kunnen we die traditie eens evalueren? Is 100% afbreekbaar plastic een optie? Zijn er alternatieve sfeerverhogende attributen te ver zinnen? Het is het nadenken waard, al was het maar omdat ik goede hoop heb dat er nog wel een paar van die avondjes in het vat zitten, dit seizoen. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 11