Mascotte van toen... Marc Stuut De Ajax-mascotte Sean Steur, de hooghoudkoning Mascotte in 1988 'Ajax - Veendam, wedstrijd van het jaar!' MARK STUUT, Ajax-Mascotte bij Ajax-Veendam 10 Voor de competitiewedstrijd Ajax-AZ vond naar goed gebruik de huldiging van de Ajax-jubilarissen plaats, waaronder Maarten Oldenhof en Patrick Voornhout. Op het gras jongleerde mascotte Sean Steur naar hartenlust. Na 2245 keer hooghouden moest hij zijn show stoppen om Ajax-AZ te kunnen laten beginnen. Uit de rijke mascotte-archieven diepen we een plaatje op uit de jaargang 1988-1989. Op 24 augustus was de eerste thuis wedstrijd van het seizoen Ajax - Veendam.Voor Marc Stuut, nog altijd zeer actief lid van de vereni ging en voetballend bij Ajax Veteranen, was dat een grote dag, want hij mocht als mascotte het team begeleiden. 'Ajax - Veendam, man, dat was voor mij de wedstrijd van het jaar! En op dat moment zo'n beetje de mooiste dag van mijn leven. Ik voetbalde in Ajax EI met onder andere jongens als Pascal Heije, Quido Lanzaat, Serge van den Ban en Michael van der Kruijs.Ja, ik keek er erg naar uit en ik weet nog met wie ik op de foto stond: Ron Jans en Jan Wouters. De scheidsrechter? Geen idee, haha'. David Endt Voor een kleine man was nel vorige week een grote dag: Mark Stuut de kersverse E-junior van Ajax, maakte in De Meer lijn opwachting als de Ajax-tnascotte. Zoals al zijn voorgangers kweet Mark zich voortrefteiljk van zijn taak. Na zijn warming-up aan de rand van het veld begeleidde hi] het Ajan-elftal bij de presentatie op het veld. In de middencirkel poseerde Mark voor de Ajax-fotograaf, samen met de aanvoerders van Ajax en Veendam. Jan Wouters en Ron Jans. Zaterdags speelt de rechtsbuiten van Ajax-1 op hel Voortand-terrein de sterren van de hemel. Ik zit op het bruggetje te wachten op Sean Steur. De Volendammer kreeg het publiek op de banken voorafgaande aan de wedstrijd Ajax - AZ. Even later wordt hij afgezet door zijn vader. Samen lopen we naar het restaurant om het interview te doen. Sean waarom mocht jij mascotte zijn bij Ajax - AZ? 'We trekken met het hele team altijd lootjes dus ik had geluk met de wedstrijd tegen AZ. Ajax won met 5-0 dus het was echt een goede wedstrijd van Ajax.' Vertel eens hoe het ging met hoog houden want volgens mij was er wel iets speciaals? 'Haha. Nou ja, het hooghouden ging wel goed. Ik kreeg een week van tevoren de bal mee waar ik mee moest hooghouden om te oefenen. Ik heb zelf ook een bal waar ik mee geoefend heb. Ik wilde gewoon eerste worden met hooghouden. Toen ik moest beginnen zat het stadion al behoorlijk vol. Ik was best wel nerveus. Maar tijdens het hoog houden was mijn focus gericht op de bal en dan vergeet je alles om je heen. Ik gebruikte twee benen om de bal hoog te hou den. Ik denk dat ik zo'n twintig minuten bezig was. Ik kreeg al een beetje lamme benen. Toen kwam de leider naar me toe en zei dat ik moest stoppen omdat de wedstrijd ging beginnen. Daar baalde ik van! Toen ik het veld afliep ging het publiek fluiten. Ik moest me snel omkleden want ik moest met de scheidsrechter mee voor de aftrap. Ik heb de bal 2245 keer hooggehouden. Dat was wel veel ja, maar er zijn spelers die nog meer konden hooghouden.' Ben je al een bekende Nederlander? 'Haha, nee hoor, ik word wel her kend in Volendam maar het is niet zo dat de mensen met open ogen kijken en zeggen hee dat is toch...' Hoe lang speel je al bij Ajax? 'Sinds drie jaar. Ik ben begonnen in de F2. Ik speel nu in Oil Op welke positie speel je? 'Centraal op het middenveld. Met de twin games is het een beetje lastig om de positie uit te leggen.' Wat is je sterke been? 'Rechts is mijn sterke been. Ik oefen veel thuis. Ik krijg huiswerk mee. Dat betekent dat je dingen waar je niet zo goed in bent moet verbeteren. Ik oefen met mijn vader op een pleintje of thuis.' Wat is je favoriete club? 'Ajax natuurlijk! En daarbuiten Barcelona. Mijn droom is om in het eerste van Ajax te komen. Daarna zien we wel.' Wie is je favoriete speler? 'Ik kijk altijd naar spelers die op mijn positie spelen. Iniesta vond ik heel goed maar die is niet meer zo in beeld. Mijn favorieten zijn Frenkie de Jong en Kevin de Bruyne. Ik vind Messi de beste speler van de wereld.' Met wie ben je op de foto geweest? 'Met niemand. Bij de eerstvol gende wedstrijd mag ik op de foto. Ik wilde met Frenkie de Jong op de foto maar dat ging niet lukken omdat hij moest beginnen aan de wedstrijd.' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 10