cedrs De Adidas-group connectie - v De eerste officiële wedstrijd van Ajax OI7 bracht de leeftijdgenoten van FC Utrecht naar de Toekomst. In het Bekertoernooi behaalde Ajax O17 een mooie 5-0 zege. Een week later was FC Utrecht in de competitie de tegenstander. Deze keer werd het 2-0. Het is inmiddels een prettige traditie dat in de zomermaanden jeugdteams van Ajax (in de leef tijdsgroep Onder 15 en Onder 16) hun krachten meten met selectieteams van Adidas.Adidas Amerika heeft een eigen voetbal academie en die reist jaarlijks met een selectie van jonge voet ballers door Europa om daar te spelen tegen teams van formaat. Zo kunnen de Amerikaanse talenten zich meten met hun leeftijdgenoten in Europa en als sponsor van meerdere voetbal clubs op het oude continent zijn er diverse mogelijkheden. Voor Ajax biedt het initia tief van de gewaardeerde sponsor niet alleen de mogelijkheid om via de Ajax Coaching Academy iets terug te doen, maar het is ook een welkome mogelijkheid om de eigen jeugdteams in de voorbe reidende periode van het seizoen te laten oefenen. Op 18 augustus deed de voetbal academie van Adidas Amerika onder de noemer Adidas-group 2003 (gerelateerd aan het geboortejaar van de voetballers) de velden aan de Borchlandweg aan. Zowel Ajax Onder 15 als Ajax Onder 16 speelden een wedstrijd tegen de gasten, die op de Toekomst hun ogen uitkeken, maar ook een grote motivatie om het beste uit zichzelf naar boven te halen toonden De resultaten waren wisselend. Ajax Onder 15 had weinig moeite met hun tegenstander maar Ajax Onder 16 ondervond veel weerstand en verloor. Dat klinkt vreemd maar het Onder 16-team was door afwezigheid van een flink aantal spelers (mede door een versnelde promotie naar Onder 17) niet op volle sterkte. Ongetwijfeld zal ook volgend seizoen Adidas Amerika zich weer melden bij Ajax.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 9