Ook de selectie groep van spelers onder 16 jaar kwamen in actie tegen de Adidas Group 2003, een door de sponsor geformeerd team van buitenlandse voetballers met het 'bouwjaar' 2003. Het duel vond plaats op 18 augustus. Rik Verhage bereidt een training voor met zijn staf. seizoen volledig op Ajax. Verhage loopt dit seizoen ook stage bij Ajax onder 17 en assisteert bij de Onder 14. Het volgen van de TC 1-trai- nerscursus bij de KNVB zorgt voor een volle zesdaagse voetbalweek. Doelen Wat zijn de doelen van Ajax onder 9? Verhage verwijst naar een veel kleurig en vol A4'tje. Niet alleen alle nationaliteiten in de selectie staan erop afgebeeld. Onder kopjes als 'Droomdoelen Ajax O9', 'Wat kan ik thuis allemaal doen om beter te worden' en 'Vaste afspraken' staan de verbeterpunten en doelen overzichtelijk opgesomd. 'Alle spelers hebben dit plan', verwijst Verhage naar de leidraad, die hij samen met zijn spelers opstelde. 'Iedereen is gelijk. Ik wil alle culturen in de groep ook verbinden. Dat vind ik belangrijk. Ook om hoe we ons gedragen binnen en buiten het veld.' Het plan fungeert bovendien 8 als middel voor het trainen van een andere belangrijke vaardigheid. Na de eerste competitiewedstrijd mogen de spelers ieder een onder deel kiezen en dit presenteren aan de ouders. 'Presenteren is een vaardigheid die de jongens ook moeten leren, vind ik' 'We gaan er alles aan om onze doelen te bereiken', besluit Verhage, als alweer een nieuwe training lonkt. 'De spelers willen graag Nederlands kampioen worden. We gaan er alles aan doen om dat te bereiken. De individuele ontwikkeling is daarbij minstens zo belangrijk.' Verhage is ambitieus en verliest daarbij ook zijn eigen ontwikkeling niet uit het oog: 'Het wordt ook voor mij een intensief jaar. Bikkelen. Maar ik voel vertrouwen bij Ajax en heb veel plezier. Ik heb het heel erg naar mijn zin.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 8