'Alles doen om de jongens beter te maken' Ajax onder 9-trainer Rik Verhage: Na de voorbereidingsweken in de zomermaanden zijn de competities voor de jeugdelftallen van Ajax inmiddels alweer in volle gang. De bovenstaande foto's tonen beelden van de en wedstrijd tussen Ajax Onder 15 tegen Adidas Group 2003. Na de start van de A-selectie, Jong Ajax en de Ajax Vrouwen draaien ook de jeugdselecties op volle toeren. De eerste toernooien en competitieduels zijn inmiddels gespeeld. Tijd voor een nieuwe blik achter de schermen van de opleiding op de Toekomst. Dit keer vertelt Rik Verhage over de start en doelen van Ajax onder 9. Onder 9 trapte op 22 augustus af in het Amsterdamse Bos. 'Belangrijk om met zo'n dag te beginnen na de vakan tie, al hebben we in juni al drie weken met elkaar getraind', legt Verhage uit. De 29-jarige trainer is met een nieuwe en relatief jonge groep aan het seizoen 2018-2019 begonnen. Teambuilding is daarbij een belangrijk onderdeel. 'De jongens leren elkaar goed kennen. We sloten de dag af met een toernooi voor de O8, 09 en 010. Het was een superdag.' 'De huisbezoeken leveren soms ook meer info op dan je vooraf ver moed. Als je de achtergronden kent, valt gedrag soms beter te verkla ren. Daarmee kun je eventueel ook helpen. Iedereen heeft een andere thuissituatie. Neem bijvoorbeeld de hiërarchie thuis: is een jongen de jongste of oudste in het gezin? Heeft hij broertjes of zusjes? Ook dat vormt het karakter. Het gaat uiteindelijk om het beter maken van de jongens. Structuur aanbieden Deze manier van werken levert mij sim pelweg het meeste op.' Verhage combineerde het jeugdtrainerschap bij Ajax tot afgelopen sei zoen met een dienstverband bij Koninklijke HFC in Haarlem. De Heem- stedenaar, die als 15-jarige zijn eerste team trainde, focust zich vanaf dit Voetbalweek Verhage vertelt zijn verhaal vlak voor de start van de competitie. In de voor bereiding speelde de Onder 9 tegen Feyenoord en FC Utrecht. De vriend schappelijke duels waren voor de jeugdtrainer vooral 'een nulmeting om te zien waar de ploeg staat.' De voet balweek voor de op-een-na jongste Ajacieden ziet er als volgt uit: er wordt getraind op maandag en vrij dag, waarbij de jongens ook op woensdag trainen of een oefenduel spelen. Op zaterdag wacht de competitiewedstrijd. Verhage kent zijn spelers inmiddels goed. De huisbezoeken die hij aflegde, hebben de kennismaking versneld. De Heemstedenaar is inmiddels vier jaar jeugdtrainer bij Ajax en heeft het nooit anders gedaan. 'Ik geloof heel erg in de mens achter de speler', vervolgt Ver hage in de trainerskamer op de Toekomst. 'Het zijn ontspannen ses sies, waarbij je even weg bent bij Ajax. Je bent ook even weg uit de drukte. Als je elkaar buiten de club spreekt, levert dat andere gesprek ken op.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 7