Sterkste Eerste Divisie ooit Altijd Ajacied Jong Ajax Beelden uit de Noordhollandse derby in de Keuken Kampioen Divisie Jong AZ-Jong Ajax. Een doelpunt in de 27e minuut van Danilo Pereira bezorgde Jong Ajax een 1-0 zege. Eerder werd verloren van Roda JC, gelijkgespeeld tegen FC Den Bosch en gewonnen van FC Dordrecht. Jong Ajax verdedigt de historische landstitel van vorig seizoen in één van de sterkst bezette Eerste Divisie-competities, tegenwoordig Keuken Kampioen Divisie gehe ten. Met FC Twente, Sparta, Roda JC en NEC spelen er clubs die qua historie en naam eigenlijk thuishoren in de Eredivisie. Jong Ajax begon het seizoen 2018/2019 op vrijdag 17 augustus in Kerkrade. Tegenstander Roda JC, vorig jaar nog actief in de Eredivisie, is erop gebrand om in één seizoen terug te keren. Jong Ajax had redelijk de overhand in het duel, maar ging wel met een 1-0 achterstand de kleedkamer in. Na de rust maakte Jong Ajax via Jurgen Ekkelenkamp gelijk. Die vreugde duurde niet lang want enkele minuten later scoorde Roda JC de 2-1. Binnen de reste rende speeltijd kon Jong Ajax deze stand niet meer veranderen. Een week later kon Jong Ajax zich op de Toekomst, waar FC Dor drecht op bezoek kwam, revan cheren. Al snel kwam onze club door een goal van Kaj Sierhuis op voorsprong. Kort daarna scoorde de spits opnieuw. Vlak voor rust maakten de Dordtenaren de aan sluitingstreffer. Na rust liep Jong Ajax uit naar 5-1 (treffers van Ché Nunnely en twee keer Danilo). In blessuretijd zorgde een tegentreffer van FC Dor drecht voor de 5-2 eindstand. Bijzonderheid aan de kant van Jong Ajax was het debuut van de 16-jarige Ryan Gravenberch. Yuri van Eijden Naam: Pim van Dord Geboren: 7 augustus 1953 Debuut: 8 september 1973, Ajax - FC Twente 1-1 Laatste wedstrijd: 11 mei 1980, Excelsior - Ajax 2-2 Totaal: 174 wedstrijden 11 doelpunten Op zijn tiende nam Pim van Dord tramlijn 9 naar het Ajax-stadion, werd na een proef- training aangenomen als lid en verbond sinds die dag zijn leven aan Ajax. Pim speelde 174 wedstrijden voor Ajax 1, moest vanwege een zware blessure voortijdig stoppen maar keerde na voltooiing van zijn studie fysio therapie terug. Dat hij bijna 50 en geen 55 jaar lid van Ajax is, komt door de periode die zit tussen het eind van zijn voetballersloopbaan, en zijn start als fysiotherapeut. Je bent zowel werknemer als lid, wat weegt daarin het zwaarst? 'Tja, moeilijk te zeggen eigenlijk. Ik was ooit werknemer bij de vereniging Ajax, nu ben ik dat, zeker vanaf de beursgang, bij het bedrijf Ajax. Het zwaarst weegt toch het clubgevoel'. Wat is je huidige functie- en taakomschrijving? "'Performance Manager", is de naam van mijn functie. Met als taak het leiden van de medische en performance-staven van Ajax 1, Jong Ajax en de bovenbouw van de jeugd. Ook stuur ik de science- afdelingen aan. Het "handwerk" van fysiotherapeut heb ik ingeruild voor een organiserende functie. Vergaderen, overleggen met elkaar, uiterst belangrijk.' Jij hebt in al die jaren Ajax zien veranderen. In welk opzicht geldt dat voor jouw specifieke vakgebied? 'Het grootste verschil is het aantal mensen dat actief is. Toen ik begon, in 1985, was ik de enige fysiotherapeut binnen de club. Daarna hebben we het jaren met één clubarts en drie fysio's gedaan: Erna Spil, Frank van Deursen en ik. Nu zijn er drie bij Ajax 1, twee bij Jong Ajax en zes in bij de jeugd. Om maar wat te noemen.' Clichévraag: je mooiste herinnering? 'Onmogelijk er één specifiek uit te lichten. Mijn eigen kampioen schappen, vooral dat eerste. Maar heel speciaal en onvergetelijk was Milan-Ajax in 1994 in Triëst, en dan met name het moment dat Frank Rijkaard na de met 2-0 gewonnen wedstrijd geëerd werd door de Milan-fans. Ondanks hun nederlaag bleven ze alle maal op het vak om hem hulde te brengen.' David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5