'Ajax-kennis borgen op Manager Ajax Coaching Academy Corné Groenendijk: Wat wil ACA vervolgens met die kennis doen? De bal rolt weer in de Eredivisie. Behoudens een kleine hapering (het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Heracles) verliep de eerste fase voor Ajax positief.Vóór de interlandonderbreking begin september versloeg Ajax VVV Venlo, FC Emmen en Vitesse. AJAX CLUBNIEUWS 15e Jaargang nummer 5, september 2018 Bij dit nummer Grensoverschrijdend De tweede uitgave in dit seizoen van het Ajax Club nieuws heeft een grensover schrijdend karakter. In de eerste plaats vanwege het interessante hoofdartikel dat inzicht en uitleg geeft aan de buitenlandse activiteiten van onze club. Jan-Matthijs Harderwijk sprak Corné Groenendijk om onze nieuwsgierigheid omtrent de nieuwe wegen van Ajax te bevredigen. Letterlijk over de grens ging ons eerste elf tal om, via etappes in België en Oekraïne, uiteindelijk een plaats in het Champions Leaguetoernooi te verove ren, iets dat de Ajax Vrouwen in een eerder stadium al hadden bereikt. Lang geleden, aan het eind van het seizoen 1968-1969 was het bereiken van de Europacupfinale een nationaal historische en grensoverschrijdende gebeurtenis. David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Dick Goossens, Hennie Henrichs, Johan Hogenhout, Jeannette Jongejans, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Begin 2016 richtte Ajax de Ajax Coaching Academy (ACA) op. Een kenniscen trum dat is gericht op het borgen, aanbieden en uit wisselen van kennis, zowel intern als extern, op natio naal en internationaal gebied. Corné Groenendijk (46), onder andere voorma lig KNVB-docent (1998 2011) en hoofd jeugdoplei dingen bij Ajax Cape Town (2011-2015), is daar vanaf het begin bij betrokken. Op de Toekomst licht de Mana ger van Ajax Coaching Aca demy nader toe wat de Ajax Coaching Academy zoal doet. Wat is de gedachte achter de Ajax Coaching Academy 'Wij zijn al vele jaren een van de beste jeugdopleidingen ter wereld. Maar waarom? Met iedereen binnen de club zijn we de kern gaan vastleggen van alles wat er op de Toekomst gebeurt; 'de Ajax-methode', inclusief al zijn onderdelen en alle kennis die daarbij hoort. Van begin tot eind, het complete plaatje.' Hoe ziet dat plaatje eruit? 'Elk kind in Amsterdam heeft de droom om bij Ajax te voetballen. Wat doen wij in onze scouting en met onze partnerclubs om ervoor te zorgen dat de beste spelers met die droom bij ons komen? En als een speler dan bij ons komt, wat bieden we dan aan in de onderbouw, middenbouw en bovenbouw? Wat doen we daarnaast op medisch en perfor- mancegebied, en met feedback- tools zoals videoanalyse? Ook ondersteuning is essentieel, dat de velden er goed bij liggen en het materiaal in orde is. Studie speelt ook een heel dominante rol in wat wij doen. Verder is de Ajax-magie een belangrijk onder deel: onze historie met prijzen, onze stad, onze stadions, onze trainers, onze supporters. Al die dingen die ik hiervoor noemde, worden ondersteund door de magie van Ajax. Daarom willen kinderen ook het liefst bij Ajax voetballen. De samenhang tussen al die dingen maakt dat wij de beste jeugdopleiding zijn. En dat alles leidt ertoe dat spelers bij ons profvoetballer kunnen wor den in Ajax 1, of bij andere clubs die om de prijzen spelen. Wij zorgen er voor dat die kennis op al die gebieden geborgd wordt.' 'Ten eerste willen we dat ieder een intern weet hoe we met elkaar werken. Ten tweede heb ben we er belang bij dat onze regionale partnerclubs hun werk goed doen. Dus als wij een stukje van onze kennis met hen kunnen delen, is dat ook goed voor Ajax. Dan hebben we betere ploegen om tegen te spelen en krijgen we een hoger niveau van talent dat instroomt. Ten derde kunnen we die kennis gebruiken om internationale samenwerkingen te realiseren, wat niet alleen inhoudelijk belangrijk is maar ook commer cieel interessant. ACA is er wat dat betreft niet voor zichzelf: al die drie dingen moeten altijd leiden naar verbetering voor Ajax.' Wie geven er inhoud aan de Ajax Coaching Academy? 'Tot voor kort werkte ik nauw samen met Casimir Westerveld. Die is per 1 juli de opvolger van Patrick Ladru (nu hoofd jeugdop leiding bij Beijing Sinobo Guoan FC in China, red.) als hoofd jeugdscouting. Een deel van zijn werk wordt opgepakt door Bart Logchies, die zich 3 dagen in de week bezig gaat houden met het kaderen van onze kennis. Verder werkt Martijn Middelbeek naast zijn werk als keeperscout voor de jeugd ook 50% voor ons. Hij houdt zich meer bezig met de uitvoering van de cursussen. Laura van Leeuwen coördineert alles wat met het kenniscentrum

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 2