De kop is eraf... Verenigingsleven Met het nieuwe seizoen is ook het verenigingsleven weer in gang gebracht. Op de Toekomst heerst rond de wedstrijden van de amateurs steevast veel gezelligheid en ook de vele vrijwilligers van Ajax dragen met enthousiasme hun steentje bij aan zowel een goed verloop als aan de sfeer op de club. Waar voorheen zo rond begin juni iedereen op zomerreces ging, lopen vandaag de dag de voetbal activiteiten gewoon door tot begin juli. Zowel de jeugd als de Zaterdag I en 2 amateurs trainen tegenwoordig na afloop van de competitie door met de nieuwe selecties. De nieuwe groep kan alvast aan elkaar wennen en er wordt gewerkt aan het funda ment voor het nieuwe sei zoen. De zomerstop duurt nu nog maar drie, maximaal vier weken.Veel sneller dan voor heen kan na de zomerstop het gewenste - en vereiste - niveau worden behaald. Ook na afloop van het vorig sei zoen vond met het team van onze cateraar in de Belgradozaal, Maison van den Boer, een evalua tie plaats. Men is in alle opzichten bereid om, waar mogelijk, aan onze wensen en eisen tegemoet te komen. Wij pleiten voor een vaste bezetting die de routine beheerst en kan zorgen voor een snelle doorstroming. Zij probe ren hieraan te voldoen. Toch zal er in de rust en direct na afloop van een wedstrijd altijd kortston dig een wachtrij ontstaan. Onge acht of de dranken al ingeschon ken klaar staan en hoe getraind het personeel is. Laten we ons daar met z'n allen begripvol op instellen. Jaarlijks komt het bitterballen probleem terug. Leden die aan tafels zitten die het verst weg staan van de bars, krijgen vaak niets geserveerd. De bediening krijgt nauwelijks de kans om zich een weg te banen naar de tafels omdat veel mensen lukraak van de plateaus plukken. Zonder het gewenste resultaat zijn er al ver schillende manieren van uitserve- ren geprobeerd. Voor dit seizoen hebben we de samenstelling van het assortiment aangepast zodat meer hapjes kunnen worden uit- geserveerd. In de verwachtings volle hoop dat zo meer mensen genieten van het aangeboden bit tergarnituur. Op veler verzoek wordt voor elke thuiswedstrijd een voorbe schouwing gegeven door trainers die werkzaam zijn op de Toe komst. Zij geven aan het storend te vinden dat veel mensen die zich achterin de ruimte bevinden, hardop pratend hun eigen con versatie voortzetten tijdens de voorbeschouwing. Om een beter bereik te krijgen, wordt, hopend op een betere interactie, centraal een podium geplaatst waardoor de trainers zichtbaar zijn voor mensen. Vorig seizoen zijn de ope ningstijden van de Belgrado zaal aangepast. Dit is geruis loos verlopen. De zaal gaat anderhalf uur voor de wed strijd open en sluit anderhalf uur na afloop van de wed strijd. Daarnaast is aangege ven dat de zaal drie minuten voor rust en bij het begin van de blessuretijd aan het einde van de wedstrijd wordt opengesteld. Deze regel blijft ook voor het komende sei zoen gehandhaafd. Veel leden maken gebruik van de trap om van de tribunes naar de Belgradozaal te gaan.Voor de doorstroming zou het goed zijn wanneer iedereen bij het trapgat zijn/haar kaart in de hand gereed houdt. Dit voor een snellere doorstroming en ter voorkoming van ergernis. Bij voorbaat dank voor ieders medewerking. Jan Buskermolen 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 15