i Ajax 1 Zaterdag-seniorenvoetbal Matige start Zaterdag 1 In memoriam: Marcel Beukeboom Ajax Zaterdag 1 is het seizoen matig begonnen. Na de uitschakeling in het bekertoernooi door toedoen van Rijnsburgse Boys, werd helaas ook de eerste competitiewedstrijd verloren, met 6-2 van Noordwijk. Ajax Zaterdag 2 struikelde in de finale van de Flevocup. Yuri Rose (39), de nieuwe trainer van Ajax Zaterdag 1, is geen onbe kende binnen de Ajax amateurs. Hij speelde tijdens zijn profcarrière voor respectievelijk FC Volendam, SC Heerenveen, Sparta en De Graafschap en beeïndigde in 2013 zijn carrière bij SC Cambuur. Met Cambuur werd hij kampioen van de Eerste Divisie.Yuri promoveerde in 2014 met de Ajax zaterdagamateurs naar de Topklasse en werd dat jaar uitgeroepen tot speler van het jaar 2014. Wat is er veranderd sinds je vertrek als speler'Eigenlijk is veel hetzelfde gebleven. De staf is gelijk. We hebben goede spelers kunnen halen en zijn een goed voetballende ploeg. In de eerste wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys boden we goede tegenstand en waren we voetballend de bovenliggende partij.' Wat is jouw doelstelling voor dit sei zoen? 'We willen ons handhaven in de Derde divisie, waar bijzon dere wedstrijden op de agenda staan. Ik kijk bijvoorbeeld uit naar de wedstrijd tegen Quick Boys in Katwijk.' Yuri had zijn debuut als trainer van Ajax Zaterdag anders voor gesteld. Na op 11 augustus de finale van de Zuiderzeecup tegen Urk met 3-2 te hebben verloren, trad het elftal op zaterdag 18 augustus aan voor de eerste officiële bekerwedstrijd. Daarin was het eerder genoemde Rijnsburgse Boys de tegenstander. Ajax verloor met 3-1. De competitiewedstrijd Noordwijk-Ajax was op voorhand een mooi affiche, maar de uitslag viel tegen. Binnen één minuut stond Ajax met 1-0 achter en na een 3-1 ruststand sloeg Noordwijk in de tweede helft genadeloos toe. Binnen dertig minuten werd het 6-1. De eind stand werd bepaald op 6-2. Ajax Zaterdag 1 heeft zich versterkt met: Ruben Zandwijken, Toer Bouwman, Mitchell Burgzorg, Chavez Uiterwerf, Marijn Sterk, Bart Spil, Ruben Adneij, Jay Winter, Patrick vd Kuijl, Kevin Owusu Asare, Sonny Pronk en Tim Plemper. Tamara Schellekens Op 18 augustus kwam het vrese lijke nieuws dat Ajax Veteraan Marcel Beukeboom was overleden. In 2005 kwam deze grillige link- spoot de Ajax Veteranen verster ken en zoals te doen gebruikelijk speelde de nieuwkomer een 'soort' proefwedstrijd aan het eind van het seizoen, zodat zijn toekomstige medespelers konden zien wat voor vlees ze in de 'kuip' hadden. Nor maal begint zo'n nieuwkomer met een voorzichtige breedtebal en kijkt even de kat uit de boom. Zo niet Beukie. Die begon meteen met een Bergkampiaanse actie, gevolgd door een pass over veertig meter met buitenkant links waarmee hij meteen liet blijken dat hij niet gekomen was voor saai en risico loos voetbal. En saai werd het niet. In de tien jaar dat Marcel bij de Veteranen speelde heeft hij een onuitwisbare indruk achtergelaten zowel binnen als buiten het veld. Technische hoogstandjes binnen het veld en humor daarbuiten. Met name in de jaarlijkse weekendtrip jes was hij de gangmaker. Zo heeft hij in Boston het nul keer raken geïntroduceerd door over iedere ingespeelde bal heen te springen. Heeft hij de Hugo Walker Award gewonnen door een drie uur durende busreis naar Brno vol te praten. Bij onze meerdere bezoe ken aan Hamburg doopte onze gastheer aldaar, Horst Blankenburg, Beukie en zijn maatje Remco Worst om tot de nieuwe Knabbel und Babbel. Ook door deze acties, en de zeven kampioenschappen, zullen we hem niet vergeten. Nicole en Noah, wij wensen jullie alle sterkte. Beukie we gaan je enorm missen. Die hoek blijft leeg daar in de kleedkamer. Johan Hogenhout 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14