Sic transit gloria... Tagliafi co 12 Dé nieuwe aankopen van het seizoen 2018/2019 zijn ontegenzeglijk Daley Blind en Dusan Tadic. Beide spelers maakten vanuit de Premier League de overstap naar de Nederlandse Eredivisie om Ajax van de broodnodige ervaring te voorzien. Hun komst wierp meteen vruchten af. Vandaag niet voor het laatst Smullen wij van kleine Nico De hartstocht van de tango In donkere ogen weerkaatst Toont hij con el corazón (het mes tussen de tanden) Hoe je jouw man aan banden Legt zonder een enkel pardon Mj doet hij denken aan Harm Bethlehem in vroeger jaren Linksachter Amstelveen B4 Net als Nico bal rovend dier Aanvallend ook niet te bedaren Nooit de ziel onder de arm Huisdichter Cornelis 24 Augustus 2018 We konden het toch niet laten: op de laatste avond nog één keer met lijn negen naar de Meer. Het kan u niet ontgaan zijn dat we een Noord-Zuidlijn hebben, en die heeft een paar centen gekost. Dus we zullen er gebruik van maken, of we willen of niet. Alle tramlijnen zijn schijnbaar lukraak doormidden geknipt en in een willekeurige volgorde aan elkaar geknoopt, zodat doorgewinterde Amsterdammers al wekenlang de gekste lijnnummers in de vreemdste buurten tegenkomen en een tramlijnennet dat al honderd jaar min of meer in grote lijnen hetzelfde was, plots ach ter een tekentafel onherkenbaar overhoop gegooid is door gezichtsloze ambtenaren. Dus met een paar oudgedienden nog maar eens de rit naar de Kruislaan. Laatste stukje lopen omdat je dan toch vast stond in het verkeer, en zo bovendien alvast kon genieten van de mensen - toen nog veelal mannen in gezwinde pas (tijd zat, maar je wilt toch niks missen) met jongetjes die elke paar passen een extra stapje moesten invoegen om bij te blijven. Even waren we bang dat we de enigen waren die op het idee waren gekomen, maar als u dacht dat voetbalmensen sentimenteel zijn, dan kent u tram metjesfanaten nog niet. Er was flink uitgepakt: op het Centraal Station stond museummaterieel gereed, met de drieasser die jarenlang het lijnbeeld bepaalde. En voor deze keer was het gratis, langs misschien wel het meest van historie bezwangerde traject van alle tramlijnen: bijna elke straat roept wel een naam of een gebeurtenis op: het Rembrandtplein de moord op cabaretier Pisuisse, in de oude jodenbuurt en bij de Hollandse Schouwburg razzia's en transporten, Artis, wie kwam er als kind niet, het oude Bevolkingsregister (geruchtmakende oorlogsaanslag), het Tropen museum (het koloniale verleden), het Burgerziekenhuis (waar Johan Cruijff het levenslicht kreeg en Theo van Gogh voor de deur het zijne verloor), het oude Ajax-terrein, waar de club triomfen vierde maar tenslotte uitbarstte, de Nieuwe Ooster, waar bijna iedere Amsterdammer wel herinneringen heeft liggen. En tenslotte de Meer, waar alleen de namen van stadions brug getjes nog herinneren aan een episode die Ajax en Amsterdam over de hele wereld gerespecteerd maakten. Dan maar even over de Johan Cruijffbrug heen en de Horst Blankenburgbrug terug, en een afzakkertje halen in wat ooit Café Meerzicht heette. Ach, misschien moeten we ook niet te veel zeuren: of je nu met lijn 9 naar de Meer gaat of met 19, over een paar jaar weten de meeste mensen niet beter meer. En één toevalligheid (want dat zal het heus wel zijn) doet een Ajacied toch weer glimlachen: de lijnkleu- ren van lijn 19 zijn tenminste wit met rood. Evert Vermeer IN MEMORIAM HARRY SACKSIONI Op 12 juli jl. bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van Harry Sacksioni, tot dan het oudste lid van onze vereniging. Sacksioni, die op 30 september 1921 in Amsterdam geboren werd, had een levenslange band met de club. De verbintenis begon op 23 september 1939 toen Sacksioni als lid werd aangenomen en dat betekent dat hij bijna 79 jaar lid was van Ajax. Als voetballer, spelend als linksbuiten en linkshalf, startte Harry Sacksioni in de junioren om een jaar later deel uit te maken van Ajax 5, in later jaren bereikte hij Ajax 2 en speelde zelfs een enkele keer in het eerste elftal. De aimabele Sacksioni was tot op zeer late leeftijd een zeer geziene gast op de clubavonden van Ajax en genoot bekendheid als middenstander in de Amsterdamse Rijn straat, waar zijn tabakswinkel vele jaren een voorverkoopadres voor Ajax was. IN MEMORIAM HEINZ SCHILCHER Voor velen was het overlijdensbericht van Heinz Schilcher een verrassing. De op 14 april 1947 in Graz geboren Schilcher maakte tussen 1971 en 1973 ruim twee seizoenen als centraal verdediger deel uit van de A-selectie van Ajax. Hij speelde 45 officiële wedstrijden voor de club. Tot zijn overlijden na een ziekbed, op 20 juli 2018, was Schilcher regelmatig in Amsterdam om 'zijn' Ajax te bezoeken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 12