In de bekerfinale op het veld van IJsselmeervogels was Ajax Vrouwen te sterk voor PSV. Na de 3-1 winst op de Eindhovenaren was de vrouwelijke variant van de dennenappel (zoals de barokke bokaal wordt genoemd) voor het zo succesvolle Ajax-team. Verlengingen Loïs Oudemast, Liza van der Most, Linda Bakker, Marieke Ubachs, Soraya Verhoeve,Vita van der Linden en Chantal de Ridder verlengden hun contract met één jaar. Marjolijn van den Bighelaar en Lize Kop tekenden zelfs voor twee jaar bij. Assistent-trainer Maarten van der Schaaf en keeperstrainer en video-analist vrouwen komen terecht bij buitenlandse topclubs. De ook bij onze club vertrekkende Ebi Sarasola en Sisca Folkertsma blijven echter in de Eredivisie, respectievelijk als spelers van FC Twente en PSV Nicky van den Abbeele kiest voor een maatschappelijke carrière. Kees Kalk tekenden beiden voor een seizoen bij. Petra Groenen boom blijft als arts verbonden en vormt samen met fysiotherapeu ten Eva Blewanus en Michiel van Tilburg de medische staf. Marjon van Nielen blijft teammanager. Daphne Koster is na haar zwan gerschapsverlof terug als mana ger vrouwenvoetbal. Versterkingen Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen heeft uitstekend geanticipeerd op het vertrek van veel spelers door duidelijke ver sterkingen te halen. Ellen Jansen en Kika van Es komen over van FC Twente. Ajax versterkte zich ook met Marthe Munsterman. De creatieve middenvelder komt over van Everton, maar speelde daarvoor lange tijd bij FC Twente. Vanity Lewerissa en Chantal Akkerman verdedigden de kleuren van PSV. Caitlin Dijk stra speelde bij het CTO Eind hoven Talent Team en is interna tional voor Nederland Onder 19. Verdediger Lisa Doorn en keeper Aukje van Seijst voetbal den bij CTO Amsterdam Talententeam. Bakker kwam over van Excelsior Barendrecht Vrouwen, waar ze een jaar assistent-trainer was. Daarvoor was ze drie jaar trai ner bij het in de Topklasse uitko mende Wartburgia Vrouwen 1. Zij zet zich al jaren in voor het bevorderen van meisjesvoetbal in grote steden. Tamara Schellekens Trainersstaf Talententeam voor meiden Suzanne Bakker wordt de trainer van het Ajax Talententeam dat komend seizoen van start gaat. Bakker plaat ste haar handtekening onder een contract dat haar voor één jaar aan de club bindt. Oud speelster Marlous Pieëte wordt de fysio therapeute van het nieuwe team. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 9