Ajax Vrouwen pakken de dubbel Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen, dit seizoen voor het eerst onder trainerschap van Benno Nihom, herhaalde de prestatie van het voorgaande seizoen door de dubbel te grijpen. In de strijd om het landskampioenschap werd de traditionele rivaal FC Twente afgetroefd. Maandag 21 mei jongstleden heb ben de Ajax Vrouwen de titel in de Eredivisie Vrouwen geprolon geerd. Dankzij de 2-1 overwin ning bij directe concurrent FC Twente greep Ajax opnieuw het kampioenschap. Voor trainer Benno Nihom is het zijn eerste titel als hoofdcoach van de Ajax Vrouwen. Een prachtig seizoen is in stijl afgesloten. Ook de beker werd in de wacht gesleept ten koste van PSV dat in de finale met 3-1 het loodje legde. Daar mee werd voor de tweede keer de dubbel behaald. Op het ter rein van IJsselmeervogels waren Stefanie van der Gragt en Inessa Kaagman doeltreffend, en kwam het derde Ajax-doelpunt na een inzet van Liza van der Most tot stand via een Eindhovens been. Het seizoen werd afgesloten met een kampioensfeest en een eten tje aan het strand. De kampioe nen mogen zich opmaken voor de voorronde van de Champions League. Loting Champions League Op 22 juni vond de loting van de Champions League plaats. Ajax speelt in Noord-Ierland van 5 tot en met 14 augustus het kwalificatietoernooi tegen Thór/KA, Wexford Youths Women FC en Linfield Ladies. Transfers Desiree van Lunteren heeft Ajax verlaten. De 25-jarige midden velder speelt vanaf volgend sei zoen bij het Duitse FC Freiburg. i Van Lunteren voetbalde sinds 2012 bij Ajax. Ze speelde in totaal 166 wedstrijden en scoorde 67 keer. Bovendien maakte zij de allereerste officiële Ajax-goal in de geschiedenis. Dit seizoen deelde ze het aanvoer derschap met teamgenoot Loïs Oudemast. Stefanie van der Gragt voetbalt vanaf volgend seizoen bij FC Bar celona. De verdediger speelde één seizoen in Amsterdam. Merel van Dongen vertrekt naar het Spaanse Real Betis Sevilla, Inessa Kaagman vertrekt naar Everton en Davina Philtjens naar Fiorent- ina. Steeds meer Nederlandse 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 8