Emotionele Schalenavond AjaxJeugd De Schalenavond, het festijn waarmee medio juni het voorgaande seizoen werd afgesloten, kende een emotionele lading. De prijs voor het Talent van het Jaar (dit jaar de 16-jarige Ryan Gravenberch) kreeg een nieuwe vorm en is vernoemd naar Abdelhak Nouri. Op sportcomplex de Toe komst is het seizoen 2017 2018 afgesloten met de traditionele Schalenavond. Half juni namen enkele jeugdspelers afscheid en werden jeugdteams geëerd met vaantjes en kleine kampioensschalen. Ryan Gravenberch was de eerste speler die de Abdelhak Nouri Trofee ontving. mee een tastbare herinnering. Van der Sar richtte zich speciaal ook tot enkele talenten van Ajax Onder 17: 'We hebben zes Euro pees kampioenen in ons midden. Oranje Onder 17 is Europees kampioen geworden en zes van onze jongens waren daarbij. Daar zijn we heel trots op.' Eerder op de avond was in beslo ten kring afscheid genomen van de spelers die de opleiding verla ten. Dat gebeurde in het bijzijn van jeugdtrainers en ouders. De Ajax-trainers John Heitinga en Dave Vos hadden mooie woor den voor de spelers die hun periode op de Toekomst afslui ten. 'Meerdere wegen leiden naar Rome', was de boodschap die de coaches de spelers meegaven. Abdelhak Nouri Trofee Een bijzonder moment brak aan toen Van der Sar drie speciale gasten op het podium riep. De vader en broer van Abdelhak Nouri voegden zich samen met Donny van de Beek bij de oud doelman. Nouri liep hersen- schade op na hartfalen in de voorbereiding op 'I7-'I8. Van der Sar had bijzonder nieuws. 'Jullie zijn bekend op de Toekomst en komen hier al jaren. Abdelhak staat voor Ajax, hij heeft hier jarenlang gedribbeld en zijn doel punten gemaakt. Vanaf vandaag zal de prijs voor het Talent van de Toekomst de Abdelhak Nouri Trofee heten.' De prijs voor de beste speler van de jeugdopleiding heeft de vorm gekregen van twee in brons gego ten handen die samen een hart vormen. Het is een gebaar dat Nouri vaak maakte. 'De trofee toont waar Abdelhak voor staat. Voor liefde, verbondenheid en samenzijn. We zijn heel blij en trots dat jullie er zijn en de trofee willen uitreiken.' Ryan Gravenberch werd uitgeroe pen tot Talent van de Toekomst. De 16-jarige middenvelder werd daarmee de eerste houder van de Abdelhak Nouri Trofee. Graven berch zag zijn uitstekende seizoen op bijzondere wijze bekroond. 'Dit voelt fantastisch. Deze is natuurlijk ook voor Appie, hij heeft heel veel voor de club betekend', sprak de trotse Gravenberch. Eerder op de dag tekende het talent zijn eerste contract bij Ajax. Bram van Beek/Ronald Jonges Edwin van der Sar opende de avond. 'Onze doelstelling blijft het opleiden van talenten, om deze spelers vervolgens door te schuiven naar het eerste', sprak de algemeen directeur met trots. 'Het gebeurt regel matig dat jongens vanuit hun leeftijdsgroep één of twee jaar eerder aansluiten. Dat is iets wat we toejuichen. Wij willen zo veel mogelijk eigen talenten in het eerste elftal krijgen.' Ook in het afgelopen seizoen bereikten enkele spelers van uit de opleiding Ajax I. Van der Sar complimenteerde de debu tanten Jurgen Ekkelenkamp, Dani de Wit, Azor Matusiwa en Nous- sair Mazraoui. 'Spelers opleiden voor het eerste, dat is wat we willen en waar we voor staan', benadrukte de Ajax-directeur. De kampioensteams Ajax Onder 9, Ajax Onder 10, Ajax Onder II, Ajax Onder I2 en Ajax Onder I4 kregen uit handen van Heini Otto miniatuur kampioensschaal tjes. Ook de teams die dit sei zoen geen prijs wisten te winnen, ontvingen een vaantje en daar- 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 6