Vizier op het nieuwe seizoen Altijd Ajacied Jong Ajax 'Vak van jeugdtrainer mag opgewaardeerd worden' Werken met jeugd is nog altijd je passie? Jong Ajax gaat het nieuwe seizoen in als regerend kampioen van de Eerste Divisie, die dit seizoen onder de welluidende nieuwe titel 'Keuken Kampioen Divisie' zijn beslag krijgt. Geheel volgens de doelstelling stromen veel jeugdspelers ook dit jaar weer door naar Jong Ajax. Na de unieke prestatie van vorig jaar is de ploeg van Michael Reiziger en Winston Bogarde de te kloppen ploeg in de Jupiler League. Het zal opnieuw een zeer interessante competitie worden voor onze landskam pioen van 2018 want men treft een veld met behoorlijk gerenom meerde en sterke tegenstanders, met onder andere FC Twente, Roda JC, NEC en Sparta Rotter dam als klinkende namen. Jong Ajax zal de jacht op een nieuwe titel zonder een aantal spelers uit het succesvolle, vorige seizoen moeten doen. Aanvoerder Leon Bergsma tekende voor vier jaar een contract bij AZ. Links back Mauro Savastano bewan delde dezelfde weg richting Alkmaar, waar ook hij bij AZ een contract tekende. Niet alleen uit de verdedigings linie vertrekken spelers. Ook middenvelder Zian Flemming verlaat Sportpark de Toekomst voor een avontuur in de Eredivi sie. De komende jaren zal Flem ming de kleuren van PEC Zwolle verdedigen. Aanvaller en top schutter Matteo Cassiera ver trekt op huurbasis een seizoen naar FC Groningen. Deze open gevallen plekken zullen, zoals gebruikelijk, onder meer worden opgevuld met talenten uit Ajax Onder 19. Maandag 18 juni startte de voor bereiding van Jong Ajax. De eer ste wedstrijd van het nieuwe seizoen is direct een zware voor het team, dat gezien de meer dere mutaties ingespeeld moet raken. Vrijdag 17 augustus reist Jong Ajax af naar Kerkrade voor de wedstrijd tegen Roda JC. De eerste thuiswedstrijd wordt een week later gespeeld, tegen FC Dordrecht. Voor wie de agenda op lange termijn invult: op vrijdag 3 mei wordt het seizoen afgeslo ten in en bij Almere City FC. Yuri van Eijden Naam: Arnold Mühren Geboren: 2 juni 1951 Debuut: 5 september 1971 Ajax - Excelsior 1-0 Laatste wedstrijd: 21 mei 1989 Ajax - Willem II 1-0 Totaal: 219 wedstrijden 37 doelpunten Arnold, je bent nog altijd betrokken bij Ajax. 'Ik verzorg af en toe clinics en trainingen. Casimir Westerveld en Corné Groenendijk van de Ajax Coaching Academy coördineren dat, samen met Players United. Als er iets leuks voorbij komt, bellen ze. Ook Sonny Silooy wordt vaak ingeschakeld. Ajax wordt veel benaderd voor clinics en trainingen. Soms is het een klus op de Toekomst, maar het kan ook in het buitenland zijn. Een paar maanden terug trainden we tachtig trainers in Zweden.' 'Je vertelt dan over de Ajax-filosofie en hoe de organisatie er uit ziet. Sonny en ik vertellen als oud-spelers over hoe het vroeger bij Ajax ging en wat vandaag de dag de werkwijze is. Die kennis is onbetaalbaar. Dat merk ik ook bij de lezingen die ik soms geef. Mensen vinden het toch leuk om meer te horen over mijn carrière. Toch blijft zelf voetballen altijd het leukste. Dat is altijd zo geweest, waar we ook komen.' Hoe ziet jouw programma eruit? 'Het programma voor de komende maanden is nog niet bekend, maar ik ben weer van de partij. Ik ben net 67 geworden en kan nog alles voordoen. Mijn achtergrond komt daarbij goed van pas. De kinderen die we trainen, hebben mij nooit zien voetballen. Maar daar zijn ze met hun telefoon en internet snel genoeg achter.' 'Ik zeg al jaren dat de beste trainers in de jeugdopleiding moeten werken. Het vak van jeugdtrainer mag van mij best wat opge waardeerd worden. Het is veel moeilijker om de jongens van Onder 9, 10 en 11 te leren voetballen dan die in de Onder 19. Het gaat erom kinderen op speelse manier iets bij te brengen. Met de jeugd moet je geduld hebben. Vanaf Onder 12 gaat het al meer over posities en tactiek. De jeugdtrainers die nu in de onderbouw van Ajax lopen zijn uitermate geschikt. Mooi dat eerder ook Frank de Boer en Dennis Bergkamp de Ajax-jeugd trainden.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5