het veld' VAN DE VOORZITTER Vooruitblik 2018-2019 Het was niet voor het eerst dat Ajax 1 in de voorbereiding van een nieuw voetbaljaar zijn tenten opsloeg in de Duitse trainingsaccomodatie Zur Klosterpforte in Mariënfeld. Op de uitstekende velden werden oefenwedstrijden gespeeld, onder meer tegen SV Lippstadt 08. 'Ik ben een voorstander van veel trainen. Je moet investeren.Voet- bal is een complexe sport en dat kost veel tijd. Je moet ambitieus zijn en hard werken om ergens te komen. Om de arbeid/rust verhouding te bewaken, wordt onder de Bobby Haarms tribune een speciale ruimte ingericht met bedden.Verder is één vrije dag per week zeer gewenst om het lichaam tot rust te laten komen.' Hoe verhoudt de fitheid van onze spelers zich in relatie tot spelers in grote competities 'De fitheid van spelers wordt bepaald door de hardheid van de competitie waarin men uit komt. De weerstand in grote competities is groter vanwege het hogere niveau van de tegen stander. Het is intenser en vraagt om sneller handelen. Je kunt zaken op trainingen wel naboot sen, maar dat haalt het niet bij hoe het in de praktijk gaat in wedstrijden.' Als ik zeg innovatie, dan zeg jij? 'Innoveren is een must. Achter de meest succesvolle teams zit een innovatieve gedachte. Kijk maar naar de topteams en een team als Liverpool met ontwikkelingen als tegenpressie.' Hoe is de samenwerking met Jong Ajax gestructureerd? 'Er is dagelijks overleg en een hele nauwe samenwerking. Van het spelen van wedstrijden word je echt beter en dus streven we ernaar om de wisselspelers zoveel mogelijk minuten in Jong Ajax te laten maken.' Wat is jouw oordeel over de jeugd opleiding? 'Ik beoordeel de jeugdopleiding als erg goed. Er zijn echt goede jonge talenten in de diverse selec ties. Als Onder 15 het Marveld- toernooi wint waaraan meerdere Europese topteams deelnamen, dan geeft dat aan welke potentie in die specifieke selectie zit.' In hoeverre ben je op de hoogte van Ajax Zaterdag 1? 'Ik heb in het voorbije seizoen in de beker met Utrecht van ze gewonnen. Ik zie vaak op zaterdag delen van hun wedstrijden als ik toch op de Toekomst ben. Ben benieuwd naar hun resultaten in de Derde divisie.' Voldoet onze accommodatie nog wel aan de eisen van deze tijd? 'De Toekomst is voor Neder landse begrippen een topaccom- modatie, maar we zitten wel aan de grenzen om door te ontwik kelen. Je merkt dat het complex niet volledig is ingericht op de wensen en eisen van het moderne internationale topvoet bal. We komen ruimte tekort en groeien uit ons jasje. De plannen zijn er, maar het gaat nog wel de nodige tijd vergen voordat die zijn gerealiseerd.' Jan Buskermolen In mijn laatste column van april/mei jl., meldde ik u dat een aantal elftallen een meer dan interessant einde van de competitie tege moet kon zien. Nou, dat is uitgekomen! Allereerst werd Jong Ajax in een zinderend slot van de competitie kampioen van de Jupiler League, een echt unieke prestatie. Rondom ons wordt er vaak gesproken over 'com petitievervalsing' omdat spelers in zowel ons 1e elftal als in Jong Ajax kunnen spelen. Kijkend naar de samenstelling van ons elftal over het gehele jaar, kan ik dit niet anders dan als 'spijkers op laag water zoeken' kwalificeren. Ons Jong Ajax elftal heeft op eigen kracht getoond de beste van de Jupiler League te zijn, waarvoor zij het respect van de voetbalgemeenschap verdienen. Daarnaast werden onze Vrouwen eerst Kampioen van Nederland (prolongatie van de titel) en veroverden begin juni de nationale beker, waardoor de 'dubbel' op de erelijst kon worden bijgeschre ven. In juni boekte nog een elftal een bijzondere prestatie, want op 16 juni wist ons 1e zaterdag amateurelftal, door winst in de 5e wedstrijd van de nacompetitie, promotie naar de Derde Divisie af te dwingen. Waar onze elftallen nu kunnen genieten van vakantie, begon voor ons eerste elftal de voorbereiding op het seizoen 2018-2019 alweer op 19 juni jl. Én er was, een week later, nieuws over Nouri. Door aanvullende informatie op het medisch dossier, en een derde beoordeling door onafhankelijke specialisten, is de conclusie getrokken dat de behandeling van Nouri op het voetbalveld, tijdens zijn hartfalen vorig jaar juli, niet adequaat is geweest. Een pijnlijke constatering, maar wanneer nieuwe inzichten tot die conclusie leiden, dan is er maar één manier om hier mee om te gaan. Dat heeft onze algemeen directeur Edwin van der Sar dan ook gedaan. Recht door de voordeur, moedig en met gemeende emotie. In de pers wordt gesuggereerd dat de relatie tussen de familie van Appie en Ajax ernstig bekoeld is. Niets is minder waar, wat nog eens werd bevestigd tijdens de afsluiting van het jeugdseizoen, tijdens de 'schalenavond' waarbij onder meer de jeugdspeler van het jaar in het zonnetje wordt gezet. De prijs is sinds dit jaar ver noemd naar Appie, en werd in aanwezigheid van de familie uitge reikt, hetgeen duidelijk maakt dat er niets mis is in de menselijke relatie tussen de familie Nouri en Ajax. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 3