'Wij willen de baas zijn op AJAX CLUBNIEUWS Bij dit nummer Voetbalvisie Erik ten Hag is simpel: Op de Toekomst is ook Ajax 1, het vlaggenschip van onze vereniging, thuis. Dat geldt in het bijzonder voor de vele jonge voetballers die er hun opleiding hadden en onder leiding van de technische staf de kans krijgen hun kwaliteiten te tonen. 15e Jaargang nummer 4, juli 2018 Was er in vroeger tijden nog sprake van een werkelijke scheiding der seizoenen, tegenwoordig is dat element vloeibaar geworden. De overbrugging naar de nieuwe voetbaljaargang gaat dermate gepaard met allerhande nieuws, nieuwtjes en ontwik kelingen, dat 'voetballoosheid' niet bestaat. Ook op het gebied van de Toekomst, ons kloppend verenigingshart, wordt met gretigheid gewerkt aan de basis voor een succes vol en Ajax-waardig voetbal jaar. Het fundament van onze club, de opleiding, kreeg in de voorbije weken een mooie impuls met het inzetten bij de voorbereiding van het eerste elftal van diverse jongens die vorig seizoen voor Jong Ajax of zelfs in de junioren uitkwamen. Nieuwe bloedtransfusie uit eigen gelederen, zo mogen we het graag zien. Op de drempel van het sei zoen 2018-2019 wenst de redactie van Ajax Clubnieuws u veel plezier, gezondheid en succes! COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Dick Goossens, Hennie Henrichs, Jeannette Jongejans, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Donderdagavond 21 juni was Erik ten Hag te gast bij de ledenvergadering van de ver eniging. In de vorm van een interview antwoordde hij open en ontspannen op alle vragen die hem werden gesteld door de interviewer en vanuit de zaal. Het gaf de leden meer inzicht in de visie van de man die ons vlaggenschip naar nieuwe successen moet leiden. Hoe kijk je terug op de tweede helft van de competitie? 'We wilden de beste worden, maar dat is niet gelukt. We heb ben met gevarieerd voetbal aan gevallen en maar liefst 5 spelers maakten 10 goals of meer. Als team hebben we in de tweede helft van het seizoen de meeste punten gehaald.Van de laatste 8 wedstrijden werd 7 keer gewon nen. Maar de cruciale wedstrijd tegen PSV ging verloren en die blijft op het netvlies staan. PSV heeft ons afgetroefd in punten. Vaak door op het allerlaatste moment te winnen. Desalniet temin zijn ze terecht kampioen geworden.' Hebben blessures je parten gespeeld? 'Ja, dat heeft zeker meegespeeld. Bij mijn aantreden denk je te kunnen werken met Dolberg en Frenkie de Jong. Vooral het gemis van Frenkie de Jong, die zich daarvoor als sterkhouder mani festeerde, heeft zich doen gevoe len. Maar blessures mogen nooit als excuus dienen; je moet dat als selectie kunnen opvangen.' Volgens jou is er het afgelopen half jaar wel degelijk progressie geboekt? 'In mijn optiek hebben we zeker progressie geboekt, maar uitein delijk gaat het om de eindstand in de competitie. Het heeft wel opgeleverd dat we de ploeg heb ben leren kennen en een goed beeld hebben van de spelers groep. En dat biedt weer per spectief voor het aankomende Je hebt tegen het einde van de com petitie de nodige talenten een kans gegeven. Is het de bedoeling die lijn door te zetten? 'We hebben niet alleen een beeld van de spelersgroep, maar ook van de talenten die in Jong Ajax of in Ajax Onder 19 spelen. Spelers die ons zijn opgevallen betrekken we bij de selectie en als zich een kans voordoet, krij gen ze een kans. Neem bijvoor beeld Mazraoui. Hij heeft zich gemanifesteerd in Jong Ajax en op de trainingen.Vervolgens hebben we hem laten debuteren en speelminuten laten maken. Hij heeft zich waargemaakt.' Wat is jouw visie op voetbal en hoe vertaal je dat in beleid? 'Onze voetbalvisie is simpel. We willen de baas zijn op het veld. Baas zijn over de bal met tech nisch vaardige spelers, zodat de tegenstander moet reageren. In de praktijk betekent dit dat we dominant willen spelen met aanvallend, gevarieerd voetbal. Daarom ook moet de ploeg meerdere systemen kunnen beheersen. Twee of drie systemen is al veel. De keuze van systemen hangt mede af van de kwaliteit van de beschikbare spelers.' Hoe betrokken ben je bij het aan- en verkoopbeleid? 'Zeer betrokken, maar het is een samenspel tussen de directie, scouting en technische staf. Waar zit de behoefte, wie zou den kandidaten kunnen zijn en gezamenlijk inschatten of deze een versterking is voor de club.' Welke doelstellingen heb je meege kregen van de directie? 'Kampioen worden en in Euro pees verband overwinteren.' Als ik het mag geloven, wordt er harder en langer getraind?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 2