Seizoen 2017/2018 op waardige wijze afgesloten Verenigingsleven Op donderdagavond 21 juni vond de Algemene Leden Vergadering plaats. Daarin was onder meer ruimte gemaakt voor een interview met trainer Erik ten Hag die daarin zijn visie en doelstellingen uiteenzette. Het seizoen 2017/2018 zit erop. Sportief gezien was het een goed jaar voor de vereniging met promotie voor de Ajax Zaterdag 1 naar de Derde divisie en kampioenschappen voor Ajax Zaterdag 4 en 5. En een gelegen heidsteam bestaande uit spelers van Ajax Zaterdag 3, 4 en 5 wist de beker te veroveren. De samenstelling van het team was een uitstekend staaltje integratie tussen spelers van drie teams. Met diverse evenementen wordt het voetbalseizoen afgesloten. De amateurtak deed dat met een BBQ na afloop van de reguliere com petitie. Hoogtepunt van de avond was de uitreiking van de 'Bobby Haarms Karakterprijs' door trainer Jorg Smeets aan een speler die volgens de staf aantoonde zich op bijzondere wijze binnen en buiten het veld te onderscheiden. Het was dit keer Stanley Akoy die deze prestigieuze prijs won. Jorg Smeets en Stanley Akoy gezien als 'steunpilaar van het trainersgilde'. Een meer dan ver diende typering voor een echte Ajacied. Al langere tijd houden we bij wie welk aantal wedstrijden heeft gespeeld. Was het kort geleden Ron Dijkstra die zijn 500e wed strijd speelde, nu was het Paul Burgers die als aanvoerder bij de bekerfinale zijn 250e wedstrijd speelde. Chapeau, heren. Wat zou een vereniging zijn zon der vrijwilligers? Niets! Ook dit seizoen hebben weer vele vrijwil ligers bijgedragen om het seizoen naar behoren te laten verlopen. Iedereen die daaraan heeft bijge dragen: hartelijke dank. Jan Buskermolen genomen van trainer Jorg Smeets en keeperstrainer Dennis van de Wal. Na afsluiting van zijn voet balloopbaan werd Dennis van de Wal als vrijwilliger trainer. In 2008 verdiende hij zijn eerste trainerscontract. De afgelopen tien jaar bekleedde hij verschil lende functies bij Ajax Zaterdag 1 en 2. Hij was in die periode steun en toeverlaat voor alle trainers. Vandaar dat de inscriptie op de door hem ontvangen schaal ver meldde dat hij mag worden Begin juni vond op het voor plein van de Toekomst de Scha lenavond plaats. Spelers en staf van jeugdteams die kampioen zijn geworden, ontvangen ieder individueel een mini-kampioens- schaal. Spelers en staf van teams die geen kampioen werden, ont vangen de traditionele Ajax-sei- zoensvaan. Ook hier is het hoog tepunt de bekendmaking van het Ajax Toekomst Talent van het jaar. Dat werd een emotioneel moment toen bleek dat de prijs, aangeboden door Lucky Ajax, per direct definitief is vernoemd naar Abdelhak Nouri. De bekendma king werd gedaan door Edwin van der Sar en de uitreiking geschiedde door de vader en broer van Appie Nouri. Ryan Gravenberg werd door de staf unaniem gekozen tot het Talent van het jaar. Voor de staf en vrijwilligers die betrokken zijn bij het reilen en zeilen van alle vijf amateurelftal len is er het slotdiner. Tijdens het diner werd officieel afscheid 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 15