Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Zaterdag-seniorenvoetbal Ajax Zaterdag 1 promoveert naar het op een na hoogste niveau amateurvoetbal in Nederland Ajax 4 pakt na kampioenschap de beker 14 Ajax Zaterdag 1 zet onder leiding van trainer Jorg Smeets een topprestatie neer door te promoveren naar de Derde divisie. Ook Ajax 4 en Ajax 5 worden kampioen en pakken de beker. Ajax Zaterdag I heeft dit mooie seizoen afgesloten met promotie naar de Derde divisie. Een prachtige eerste plaats in de derde periode in de Hoofdklasse B gaf toegang tot de nacompetitie waarin gerenommeerde clubs meede den. De eerste daarvan was Ter Leede. Dit leverde winst na strafschop pen op. Vervolgens werd thuis met 3-I verloren van Hoek maar leverde de return in Zeeland 2-I winst op. Te weinig om direct te promoveren maar tegen Derde divisionist Capelle kreeg Ajax een herkansing. Dat vanwege het feit dat Jong FC Twente zich uit de voetbalpyramide terugtrok en koos voor deelname aan de Beloftencompetitie voor Jong-elftallen van BVOs. I6 juni 20I8 zou een historische dag worden voor de amateurtak van Ajax.Via een 2-I overwinning op Capelle plaatste Ajax Zaterdag I zich voor het eerst in de geschiedenis voor de Derde divisie. Het duel werd op neutraal terrein bij Alphense Boys gespeeld. De organisatie aldaar was perfect geregeld. Kortom een mooie afsluiting van een heel lang seizoen waarin ons eerste elftal tot het laatst heeft meegedaan om het kampioenschap en de districtsbekerwinst. Voor scheidend hoofdtrainer Jorg Smeets en zijn staf een prachtig trotsmakend resultaat. Dick Goossens Ajax Zaterdag 2 sloot het seizoen 20I7-20I8 in mineur af. Vanaf het begin van de competitie is achter de feiten aangelopen. De eerste vier wedstrijden gingen verloren. De eerste driepunter kon meteen weer ingeleverd worden vanwege het meedoen van een niet speel gerechtigde speler. Vervolgens trad herstel in.Vooral het trainings kamp tijdens de winterstop in Hoenderloo deed het team goed. Voor de tweede periode kwam de ploeg slechts één punt tekort om winnaar te worden. De laatste periode werd een ware inhaalslag. De koplopers kwamen in het zicht. Twee onnozele nederlagen gooiden echter roet in het eten. Ajax eindigde op de vierde plaats. Het belangrijkste van dit seizoen is dat trainer Detlef le Grand er wederom in is geslaagd om voor het komend seizoen drie spelers te leveren voor Ajax Zaterdag I. Andre Stuijf In een 'tropenseizoen' is het Ajax Zaterdag 3 gelukt zich te handha ven in de eerste klasse. Tijdens het trainingskamp in Portugal werd voorgenomen dat wanneer alle resterende wedstrijden werden gewonnen Zaterdag 3 veilig zou zijn. Helaas bleef de oogst beperkt tot slechts zeven punten. Normaal gesproken te weinig, ware het niet dat de concurrenten ook geen punten wisten te vergaren. Uitein delijk werd afgesloten met een tiende plaats, met 26 punten uit 24 wedstrijden. Komend seizoen zullen weer wat oud-Ajax-spelers terugkeren op het oude nest. Hopelijk kan er dan weer gemikt worden op het kampioenschap. Dolf van Zoest Terwijl de meeste spelers van Ajax 4 genoten van een reis naar Portugal waar werd gespeeld tegen Belenenses, kwam op 2 juni 20I8 een combina tie van Ajax 3, 4 en 5 in het bekertoernooi uit tegen SDW. Na een rust stand van 2-0 werd het tenslotte 6-I. Samenwerking tussen de drie ama teurteams was de basis voor het succes. In deze wedstrijd speelde Paul Burgers zijn 250ste wedstrijd voor de Ajax Veteranen en hij maakte tevens het vijfde doelpunt. Ajax 4 werd ongeslagen kampioen in de competitie en veroverde de beker. In totaal dertig wedstrijden zonder puntverlies. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14