Bobby Haarms karakterprijs voor Stanley Akoy 3S\ IN MEMORIAM LUUK BIJKER IN MEMORIAM CORNELIS TER BEEK 12 Zomerstop Op 23 april 2018 vond in de Johan Cruijff ArenA de derde editie van het Ajax Gala plaats. De opbrengst van het gala, bezocht door ruim 200 gasten én de Ajax-selectie, heeft als bestemming Skills&Clinic projecten in Groot Amsterdam en Kaapstad Behoeft Bob Haarms, de naam gever voor de trofee die jaarlijks wordt toebedeeld aan de meest waardevolle speler van Ajax Zaterdag, nog enige introductie? Voor de ervaren Ajacied bestaat die behoefte niet, voor de jon gere garde is het wellicht zinnig in het kort te schetsen wie Bob 'Bobby' Haarms was. Bob Haarms, geboren op 8 maart 1934 aan de Amsterdamse Middenweg tegenover de plek waar niet veel later het stadion De Meer zou verrijzen, kwam als jonge voetballer bij Ajax, bereikte het eerste elftal en speelde daar tussen 1952 en I960 58 wedstrij den, totdat een hardnekkige bles sure hem noopte te stoppen met voetbal. Haarms kwam een aantal jaren later als jeugdtrainer terug bij de club, werd vervolgens assistent van de hoofdtrainer en bleef die taak op zijn geheel eigen wijze vervullen tot de zomer van 2000 toen hij met een groots afscheid vaarwel werd gezwaaid. De bijnaam 'De Goede Beul' zegt veel over zijn aanpak: inzet, no-nonsense, karakter, dat waren de elementen waar hij bij zijn jongens op hamerde. Zonder die kwaliteiten kon je, naast het voetballend vermogen, nooit een échte Ajacied zijn. Haarms over leed op 6 juni 2009 maar leeft in de harten van de Ajacieden nog steeds voort, zoals dus mede blijkt uit de naam van de prijs voor de zich onderscheidende Ajax Zaterdag-speler. Tijdens de slotavond van het Zaterdagseizoen, op de Toe komst, werd de nieuwe winnaar van de Bobby Haarms Karakter- prijs bekend. Stanley Akoy ont ving uit handen van trainer Jorg Smeets de trofee. Daarmee werd Akoy de opvolger van Edwin Soenarto. Als eerstejaars senior kwam Stanley een jaar geleden, op voorspraak van Detlev Legrand, naar Ajax. Na een eerste periode in Ajax Zater dag 2 maakte Stanley al vlot de overstap naar Ajax Zaterdag I en daar had hij, als behendige, lichtvoetige, snelle offensieve middenvelder, een mooi aandeel in de uiteindelijke promotie naar de Derde divisie. In de beslis sende wedstrijd tegen Capelle, aan het eind van een lang seizoen, maakte Akoy twee van de drie Ajax-goals die Ajax aan de zege en daarmee de promotie hielpen. De toekenning van de trofee was uiteraard niet afhankelijk van die laatste prestatie. Akoy toonde zich het gehele seizoen een uitstekende kracht wiens scorend vermogen een belangrijke toege voegde waarde aan het elftal was. Helaas zal Stanley Akoy dit sei zoen niet meer bij Ajax te bewon deren zijn. De ambitieuze midden velder stapte over naar SC Cam- buur om in Leeuwarden in eerste instantie deel uit te gaan maken van Jong Cambuur.Via de Bob Haarmstrofee zal zijn naam echter aan Ajax verbonden blijven. David Endt Op 22 mei 2018 bereikte ons het trieste bericht van het overlijden van Luuk Bijker. Bijker, die in het midden van de jaren vijftig als verdediger 34 wedstrijden in Ajax 1 speelde, werd op 30 mei 1932 in Amsterdam geboren. In 1955 stapte hij van stadgenoot AFC over naar Ajax waarmee hij in het seizoen 1956-1957 kampioen van Nederland werd. Tot zijn laatste levensdagen was Luuk Bijker een trouwe en geliefde bezoeker van zowel de wedstrijden van Ajax 1 als van de Toekomst. 82 jaar lang was Cornelis ter Beek lid van AFC Ajax. Twee jaar terug, bij zijn tachtigjarig jubileum, kreeg Cornelis bezoek van Ajax' bestuursvoorzitter Hennie Henrichs en Ed Lefeber die namens de club hulde betuigden aan de man die als jeugdspeler lid van de vereniging werd maar nooit in het hoogste elftal speelde. Op 4 april 2018 overleed Ter Beek, die op 25 mei 1922 geboren werd, in zijn woonplaats Bussum op de zeer respectabele leeftijd van 95 jaar. Als kicksen niet meer tikken Op een vuile tegelvloer Grijpt de zomerzon haar kans Is het grasveld vogelvoer Volgt het lange wachten Voor de F'jes E'tjes D'tjes C'tjes B'tjes en de A'tjes Op hun eerste trainingszweet Hollend over juligroen Doen zij hoop en bal weer leven Pingelen zien witte netten Bollen en de doelman zweven Huisdichter Cornelis mei 2009

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 12