AMRO tentre De ABN AMRO Future Cup is het jaarlijks terugkerende voetbalfestijn op de Toekomst waar de crème de la crème van het internationale jeugdvoetbal elkaar ontmoet. In de finale versloeg Ajax O17 de leeftijdgenoten van Juventus: 2-0. Gtfr- VrVT'.T., Ajax Onder 8 seizoen 2017-2018 Daan Elshout Valentijn Teijema Cas Berendsen Chris Tujeehut Miles Aalbersberg Jhe-Noah Zandgrond Kick Wiarda Mazé van der Leeuw Desny Rigters Yaell Fernandes een studie pedagogiek aan de Hogeschool van Amster dam. Omdat hij stage loopt op College de Toekomst zijn werk en studie prima te combineren. Reus was eerder techniektrainer bij FC Volendam. Hij stapte zes jaar geleden over naar Ajax. Na een stage periode bij de verschillende leeftijdsgroepen begon Reus als trainer in de onderbouw. In de Onder 8 heb ben de spelers (nog) geen vaste posities in het veld. Oefenvormen worden zoveel mogelijk uitgevoerd mét bal. Reus: 'Bij de trainingsvormen die we de spelers aanbieden, ontwikkelen ze hun technische vaardigheden. Ze worden hierdoor uitgedaagd en moeten zich telkens aanpassen in verschillende situaties. Daardoor leren de voetballers ook om snel keuzes te maken.' Ajax Onder 8 traint drie keer per week en speelt op zaterdag een wedstrijd. Tweewekelijks bestaat ook de woensdagtraining uit een oefenduel. In de selectie van Reus zitten vijf spelers die in de eerste maanden van 2010 zijn geboren. Vier spelers vieren hun verjaardag in de laatste drie maanden van datzelfde jaar. Één speler is geboren in 2011. Daarbij treft Ajax Onder 8 in de competitie wekelijks oudere tegen standers. Winnen is vaak moeilijk van grotere, oudere en sterkere opponenten. 'Dat was in het begin van het seizoen wel zwaar voor sommige jongens', merkte Reus. 'Het is ook een taak van de staf om 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 8