Ajax Vrouwen strijden om titel en beker Ajax Vrouwen Talententeam Maarten van der Schaaf, assistent en performance trainer van de Ajax Vrouwen Even voorstellen Veel publiek kwam op vrijdag 20 april naar de Toekomst voor de topper in de Eredivisie Vrouwen, Ajax - FC Twente. In de slotseconden van het duel maakte Desiree van Lunteren het even bevrijdende als verdiende winnende doelpunt. Volgend seizoen gaat Ajax van start met een talententeam voor vrouwen. Met ingang van het seizoen 2018-2019 stopt de KNVB met het CTO Amster dam Talent Team voor talent volle speelsters en Ajax ziet hierin een kans verantwoorde lijkheid te nemen en een nieuw team te starten. De vrouwen uit het huidige CTO-team krijgen allen de mogelijkheid om over te stap pen naar het nieuwe Ajax Vrou wen Talententeam. Met ingang van volgend seizoen traint en speelt het Ajax Vrouwen Talen tenteam haar wedstrijden op Sportpark de Toekomst. Maarten (33) is afgestudeerd aan het CIOS in Heerenveen met als specialisatie voetbaltrainer en met de aanvulling fitnesstrainer. Vrijwel direct na het afronden van zijn studie werd hij voor één jaar trainer van onder andere MYSC O-19 in Amerika. Daarna was hij coach bij de KNVB van MO-13, JO-14 en JO-16. Ook deed hij ervaring op als trai ner van diverse jongensteams bij AFC. 'Trainen van vrouwen is niet heel veel anders dan het trainen van mannen', legt Van der Schaaf uit. 'Vrou wen zijn leergierig en doen er alles aan om beter te willen worden.' 'Benno Nihom (trainer Ajax Vrouwen. red) vroeg mij bij het team, omdat ik iets extra's breng, waarmee ik hem goed aanvul en waarbij we elkaar versterken. Een aspect waar aandacht aan wordt besteed is het kweken van een betere conditie en scherpere geest.' Inmiddels functioneert de tandem Nihom/Van der Schaaf zowat een heel seizoen. En strijden de Ajax Vrouwen nog steeds mee voor de prijzen: het kampioenschap en de beker. Tamara Schellekens AjaxVrouwen won op vrijdag 20 april de topper tegen FC Twente door een doelpunt in de extra tijd. Ajax kwam tot twee keer toe op voorsprong, twee keer kwam FC Twente langszij. Bij 2-2 sleepte Ajax door een miracu leuze treffer van Desiree van Lunteren de overwinning alsnog in de wacht: 3-2. Na drie wed strijden staan de AjaxVrouwen met een punt meer bovenaan. De wedstrijd tegen FC Twente was een spektakelstuk met, naast de winnende goal van Van Lunte- ren, Merel van Dongen en Inessa Kaagman als schutters. In competitieverband won Ajax dit seizoen niet van ADO Den Haag maar in het KNVB beker toernooi liep het eindelijk anders. Op 15 april plaatste AjaxVrouwen zich door een 2-0 zege in Den Haag voor de halve finale. In de residentie waren Desiree van Lunteren en Inessa Kaagman doeltreffend. Op 29 april won Ajax Vrouwen met 1-0 van SC Heerenveen en zij spelen op 2 juni de bekerfinale bij IJssel- meervogels.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 6