Altijd Ajacied Een van de hoogtepunten van Ajax-AZ, de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, was, tijdens de rust, de huldiging van spelers en staf van Jong Ajax als kampioen van de Jupiler League. Die titel werd een dag eerder behaald via een 2-1 zege op MVV. de feestvreugde die zich tot laat in de avond en nacht voortzette, terwijl een paar honderd kilome ter zuidelijker hetzelfde gebeurde bij Fortuna Sittard dat met de tweede plek achter Jong Ajax naar de Eredivisie promoveerde. Trainer Michael Reiziger en assis tent trainer Winston Bogarde gebruikten maar liefst 46 spelers en het is maar de vraag of de KNVB voldoende kampioensme dailles voor al die voetballers heeft. Een dag na Jong Ajax - MVV werd het team tijdens de rust van Ajax - AZ op het veld van de Johan Cruijff ArenA gehuldigd. Ajax mag trots zijn op het team van Jong Ajax dat de Ajax-kleuren op een bijzondere wijze hoog hield door de unieke schaal toe te voegen aan de prijzenkast van onze club. David Endt Naam: Bennie Muller Debuut: 5 januari 1958 MVV - Ajax 0-2 Laatste wedstrijd: 3 mei 1970 NAC - Ajax 1-1 Totaal: 447 wedstrijden 51 doelpunten Op 14 augustus viert hij zijn tachtigste verjaardag, de man die met recht een Echte Ajacied mag worden genoemd, want zijn naam is onlosmakelijk aan Ajax ver bonden. 13 jaar lang eerste elftalspeler, 447 officiële wedstrijden in Ajax 1, een even kleurrijk als bescheiden man, hier is: Bennie Muller! Tachtig...? 'Jee, ja, man... tachtig...oud he? Maar ik ben nog redelijk gezond hoor!' Weet je nog iets van je entree bij Ajax? 'Zeker wel! Ik was 10 en voetbalde bij TDW, in Duivendrecht, maar vooral op straat. Ik woonde op de Rapenburgerstraat en voetballen deden we bij de poort van de Uilenburgerstraat. Komt er een man naar mij toe: "Wil jij bij Ajax voetballen?" Ik dacht "wat krijgen we nou?", ik was helemaal niet zo happig, vond Ajax een beetje kapsonesclub. Maar die man hield vol. Hij kende mijn vader, die in de buurt fruitventer was, en zo kreeg ik toch een uitnodi gingskaart voor een proefwedstrijd in de bus. Mijn vader en mijn broer moesten mij overhalen! Na vijf minuten werd ik van het veld gehaald. Ik boos: wat is dat, dacht ik, niet goed genoeg? "We heb ben voldoende gezien, je bent aangenomen", zeiden ze. Maar ik wilde vooral doorspelen. Mocht ik toch tot de rust nog mee doen. Met tranen in mijn ogen tekende ik het overschrijfformulier, maar later heb ik er nooit spijt van gehad, dat snap je. Ik ben voor altijd Ajacied. Ajax is mijn hart. Ik ben er nog steeds vaak.' Bennie, je hebt geweldige verhalen. Te veel voor onze kleine rubriek. Nog één ding: het hoogtepunt in je loopbaan... 'E zijn zoveel mooie dingen, weet je, maar als ik er ééntje uitpik, is het mijn debuut voor het Nederlands Elftal. In I960. Elek Schwartz was bondscoach maar ook trainer van het militair elftal, waarin ik toen speelde. Hij had een zwak voor mij. Schwartz liet mij debuteren tegen Bulgarije. Speelde ik opeens in Oranje, samen met Henkie Groot, en Humphrey Mijnals, die toen ook debu teerde, en Tonny van der Linden!' David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5