Kampioen Jong Ajax In de enerverende jacht op de kampioenstitel van de Jupiler League leverde de voorlaatste competitiewedstrijd een spannende uitwedstrijd van Jong Ajax tegen Volendam op. Een treffer van Kai Sierhuis bracht Ajax een 2-1 zege op. Voorheen zou niemand ooit gedacht hebben dat Ajax ooit een kampioenschap van de Eerste Divisie betaal voetbal zou vieren. En toch is dat gebeurd! Jong Ajax zorgde op vrijdag 27 april jl voor het unieke feit, want de 2-1 zege over het zich manmoedig ver zettende MVV was voldoende om de voorsprong van één punt op de concurrent Fortuna Sittard te handhaven. Dat het kampioenschap van de Jupiler League niet leidde tot promotie naar de Eredivisie, was vooraf bekend (en is logisch) maar het deed aan de spetterende titel- vreugde niets af. De Toekomst was op de kam pioensvrijdagavond zo goed als uitverkocht en extra veiligheids maatregelen waren getroffen. Iedereen was zich er terdege van bewust dat Jong Ajax voor een historische prestatie kon zorgen. De KNVB was met de aanwezigheid van onder meer directeur betaald voetbal Erik Gudde en competitieplanner Heinrich Welling sterk ver tegenwoordigd en vanzelfspre kend was ook de Ajax-directie ter plekke om de jonge Ajacie- den te volgen in hun jacht op een nieuw hoogtepunt in de clubhistorie. Zoals gebruikelijk bij kampioens wedstrijden speelde nervositeit een indringende rol in de wed strijd. Er was sprake van over wicht op de gasten uit Maastricht maar op de beslissende momen ten was er steeds die slechte aanname, de overhaaste beslis sing of het te wilde schot dat een bevrijdend doelpunt in de weg stond. In de wetenschap dat elders Fortuna Sittard op voor sprong stond, kwam de door arbiter Bax aan MVV toegekende penalty hard aan. Het zou toch niet? Na de benutte strafschop en dus de achterstand, kwam er een nieuwe geest over Jong Ajax. Invaller Kai Sierhuis bracht vlak na zijn entree op de van hem bekende wijze de 1-1 op het scorebord en vervolgens joeg het elftal op de kampioensgoal. Die viel kort voor tijd en top scorer Mateo Cassierra was de maker van het doelpunt. Na afloop explodeerde de vreugde van de Jong Ajax-spelers die eerst door de fanatieke aan hang van Ajax op het veld wer den gefêteerd en vervolgens op het ereschavot de schaal, beho rend bij de kampioenstitel van de Jupiler League, uit handen van oud Ajacied Dick Schoenaker kreeg uitgereikt. Aanvoerder en gezichtsbepaler van Jong Ajax, Leon Bergsma, was vervolgens het middelpunt van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 4