Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal Ajax Zaterdag 5 weet van geen ophouden. In de competitie voor Klassieke Veteranen werd voor de tweede keer het kampioenschap behaald. In de reeks ging slechts één duel verloren, twee keer wist de tegenstander een gelijkspel te roven. Doelpunten waren er in overvloed: 103! Zaterdag D heeft een uitstekende reeks achter de rug, wat resulteerde in een tweede plaats in de competitie en een halvefinaleplaats in de districtsbeker. Het laatste nieuws is dat Ajax helaas de topper tegen koploper Eemdijk heeft verloren (0-2). Wel gaat Ajax aan kop in de derde periode, wat recht kan gaan geven op promotiewedstrijden naar de Derde divisie. In de districtsbeker speelt de Zaterdag 1 op woensdagavond 25 april de stadsderby bij en tegen JOS Watergraafsmeer in de halve finale. Bij winst plaatst Zaterdag D zich op Hemelvaartsdag D0 mei a.s. in Breu- kelen voor de finale. Ondertussen wordt achter de schermen hard gewerkt om voor volgend jaar weer een representatieve selectie op de been te krijgen. Van hoe een en ander zich verder gaat ontwikke len, houden wij u uiteraard op de hoogte. Dick Goossens Na de overwinningen op de twee koplopers Odin'59 en WV-HEDW heeft Ajax 2 de goede reeks voortgezet. Met vier overwinnin gen en een gelijkspel is afstand genomen van de onderste regio nen. Met als bijkomend gevolg dat Ajax 2 bovenaan staat in de derde periode, een positie die recht geeft op deelname aan de districtsbeker voor eerste elftal len. Verheugend is ook te melden dat er opnieuw twee spelers volgend seizoen de stap naar het De elftal gaan maken, voorwaar een mooi resultaat voor henzelf maar ook voor de technische staf onder leiding van Detlef le Grand. Inmiddels nadert het einde van de competitie en met nog zes wed strijden te spelen, is de achter stand op de koplopers slechts vijf punten. Er is dus nog van alles mogelijk. Andre Stuijf Ajax Zaterdag 3 beleeft een wisselvallig seizoen. De ene keer worden de sterren van de hemel gespeeld en de volgende keer gaat van alles mis. Dit verklaart ook de slechte stand op de ranglijst. Om rechtstreekse degradatie te voor komen, moet nu alles gewonnen worden. Winst was er alvast bij Castricum 2: een 4-2 zege. Thuis, tegen Breukelen, werd echter ver loren en hetzelfde leed overkwam het elftal in de uitwedstrijd tegen ZOB. Loosdrecht 2, op de Toekomst, leverde een overwinning op, waardoor wij het voorkomen van degradatie nog steeds in eigen hand hebben. Het belegde trainingskamp in Portugal betekende een welkome onderbreking. Nu maar hopen dat hierdoor, op weg naar succes, de neuzen weer allemaal dezelfde kant op staan. Dolf van Zoest In de bekerwedstrijd tegen EDO (kwartfinale) speelde doelman Ron Dijkstra zijn 500ste wedstrijd voor de club. Hij begon ooit in Ajax Zaterdag D onder trainer Cees Boot en keeperstrainer Frans Hoek. Met zijn 59 jaar is hij onver anderd de betrouwbare sluitpost en wint nog steeds wedstrijden voor het team. Daarnaast is Ron Dijkstra al een aantal jaren team manager van de Ajax Veteranen. Voor de thuiswedstrijd op D2 mei 2018 zal uitgebreid stil worden gestaan bij deze mijlpaal. De beker wedstrijd uit tegen EDO werd overigens gewonnen en in de halve finale is Parkstad de tegenstander. Ajax 4 ligt op koers om ook dit seizoen kampioen te worden. Met een DD-0 overwinning op vreemde bodem tegen Hoofddorp is flink aan het doelsaldo gewerkt. De komende weken wordt duidelijk of het kampioenschap ook daadwer kelijk in de wacht wordt gesleept. Tamara Schellekens Ajax 5 werd voor tweede keer kampioen in Klassieke Veteranen- competitie! Zonder te spelen en verblijvend op trainingskamp in Alicante, werd Ajax 5 overtuigend kampioen. Concurrent AFC verloor met 5-2 van HBS, waardoor, met nog vier competitiewedstrijden te gaan, onze ploeg niet meer in te halen is. Met twintig gewonnen wedstrijden, twee gelijke spelen, een nederlaag, D03 doelpunten voor en 29 doel punten tegen kent Ajax 5 ander maal een uitstekend seizoen. Onder anderen Paul Burgers en Remco Worst, nu nog uitkomend voor Ajax Veteranen, zullen Ajax 5 komend seizoen komen verster ken. Johan Hogenhout/ Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14