Mascotte van toen... Maurice Renger De Ajax-mascotte Anass Moumane: 7k dacht ik ga stoppen bij 34' Ajax OI9 - PSV OI9 was niet alleen een topduel in de competitie maar leverde ook een ontmoeting van twee oude bekenden op: John Heitinga en Mark van Bommel, de respectievelijke trainers, schudden elkaar voorafgaande aan het duel de hand. Maurice Renger hoort tot de vaste krachten van het eerste zaterdagteam van Ajax. Met zijn 36 jaar hoort hij tot de ouderen en in een kleedkamer hebben de ouderen vaak de mooiste verha len. Heldendaden uit het verleden krijgen een mooie plek, blunders worden lachend terzijde gescho ven en vaak met de mantel die 'pech' of 'onrecht' heet bedekt. Of de kameraden van Zaterdag I weten dat Maurice Renger als klein jongetje in het Ajax-shirt een fantastisch en onvergetelijk hoogtepunt meemaakte, is echter de vraag. Tijd om iets meer dan een tip van de sluier op te lich ten. Op I3 januari I993 speelde Ajax in De Meer het bekerduel met MVV De Maastrichtenaren wer den met een koele 3-0 nederlaag terug naar Limburg gestuurd en Ajax had de kwartfinale van het toernooi bereikt. Bij die gelegen heid kwam een piepjonge Maurice Renger in beeld: 'Het was mijn tweede seizoen in de jeugdoplei ding', weet Maurice nog, 'Ik had een jaartje bij DJK gespeeld toen ik meedeed aan de Open Dag bij Ajax. Eigenlijk was ik te laat met inschrijven maar via een meneer met invloed kon ik toch mee doen. Ik overleefde drie rondes en werd aangenomen. Na een eerste seizoen in E2 kwam ik bij EI en dat betekende dat je ook mascotte bij het eerste mocht zijn. Geweldig natuurlijk. Mijn beurt kwam bij Ajax - MVV. Ik zal het nooit vergeten he, eerst "op bezoek", aan de hand van leider meneer Van Teunenbroek, in de trainerskamer van meneer Van Gaal. Zat hij daar, achter zijn tafel en voor het tactische bord. Hij stelde mij helemaal op mijn gemak, prachtig, vroeg mij van alles. Ik wilde ook met hem op de foto, en dat is gelukt. Van Gaal was een grootheid.' 'Je kon op het veld ook met een speler op de foto. Mijn eerste keus, Dennis Bergkamp, was ech ter ziek of geblesseerd. Moest ik een ander kiezen. Dat was niet zo moeilijk, het werd Stefan Pettersson, ook een geweldenaar natuurlijk.' 25 jaar geleden... de tijd vliegt. Maurice Renger is bezig aan zijn afscheidsronde als speler van Zaterdag I, maar het voetbal zit heel diep. 'Het is mooi geweest. Ik ga nu voor mijn trainers- diploma,TC2!' David Endt Na een beetje rondvragen bij zijn teamgenoten blijkt Anass Moumane in de gym te zitten, werkend aan zijn herstel. Hij krijgt toestemming om zijn sessie even te onderbreken voor dit interview. Anass, fijn dat je even tijd hebt. Hoelang speel je al bij Ajax? 'Dit is mijn vierde jaar bij Ajax. Ik speel bij OII. Ik was mascotte bij Ajax-Heerenveen. We moesten op vrijdag voor de wedstrijd lootjes trekken en ik trok Ajax-Heerenveen.' Wat vond je van de wedstrijd? 'Ik vond het een mooie wed strijd. Matthijs de Ligt maakte een mooie goal. Ook Ziyech scoorde. Ik vond het een goede wedstrijd van Ajax. Uiteindelijk wonnen ze met 4-I.' Wat is je positie in je team? 'Ik speel linksbuiten of links op het middenveld. We krijgen huis werk mee om je zwakke punten te oefenen. Ik moet aan mijn rechterbeen werken.' ik las in de krant dat je een staande ovatie hebt gekregen in de Johan CruijffArena. Vertel 'Ik was vorig jaar op straat aan het voetballen toen mijn broer aankwam en vertelde wat er met Abdelhak Nouri was gebeurd. Dat vond ik heel erg. Ik vind hem een hele goede speler en ik woon in Slotermeer vlakbij Appie. Vlak voordat ik moest hooghou den had ik iets bedacht. Ik dacht ik ga stoppen bij 34 het rugnum mer van Appie. Het is vandaag mijn dag dus ik doe het gewoon! Ik was wel een beetje nerveus. Toen ik bij 34 was ben ik gestopt. Het hele stadion begon te klap pen. Daar kreeg ik kippenvel van.' Heb je nog een grote wens? 'Mijn grote wens is dat Appie weer beter wordt! Ik wil graag profvoetballer worden. Helaas moet ik weg bij Ajax aan het einde van het seizoen.' Er zijn heel veel spelers die bij Ajax in de opleiding hebben gezeten en later weer terugkomen in het betaalde voetbal of bij Ajax. 'Als ik ooit terugkom bij Ajax dan wil ik spelen met rugnummer 34.' Met wie ben je op de foto geweest? 'Met Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Erik ten Hag'. Rob Stol I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 10