Het bruisend hart van onze vereniging is sportpark de Toekomst. Op deze hartpagina's van Ajax Clubnieuws aandacht voor Ajax Onder 12 dat niet alleen technisch kundig wordt begeleid, maar op het gebied van mentaliteit en teamwork wordt gecoachet. Ajax Onder 12 seizoen 2017-2018 Tommy Setford Timo Schreuder Mees Eppink Tyrone Limon Yassir Abdekamel Joey de Ruyter Rodericj de Graaf Quelin van der San Precious Ugwu Jahlil Lioe Anjie Senna Antonelli Luc van der Graaf Imran Nazih Quinten Mijland Oliver Koster Mex Winters Ryan van de Pavert Bram van Esveld Ewoud Moester Reijer Landzaat Skye Vink Mark Verkuijl Don O'Niel Devin van der Valk Timothy Strok Don-Angelo Konadu Carel Snel Santiago Grootfaam Radmehr Gozardanabakhsh Zakaria Ouazane Thijs Numan keeper keeper keeper verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger verdediger middenvelder middenvelder middenvelder middenvelder middenvelder middenvelder middenvelder middenvelder middenvelder aanvaller aanvaller aanvaller aanvaller aanvaller aanvaller aanvaller aanvaller HIPPS Het vak van jeugdtrainer gaat verder dan de ontwikkelingen binnen de lijnen. Veel verder zelfs. Belangrijk onderdeel in de opleiding zijn normen en waarden. Ook aan mentaliteit en teamwork wordt zorg besteed. Belangrijke onderdelen zijn samengebracht onder de afkor ting: HIPPS. 'Dat staat voor Honderd procent geven, Initiatief nemen, Positief zijn en Plezier hebben en Samenwerken', legt Zenkovic uit. Het zijn bouwstenen om in teamverband tot grootse prestaties te komen. 'We proberen het consequent toe te passen. Het is een grote uitdaging om HIPPS in het team te krijgen.' Als een speler een keer moeite heeft met een onderdeel, dan helpen de trainers. 'Spelers krij gen een gele kaart als het een dag niet lukt. Iedereen kan die een keer krijgen. Bij twee gele kaarten, mogen ze het de volgende dag opnieuw proberen tijdens de training.' Afgelopen seizoen werd het HIPPS-systeem bij wijze van experiment uitgeprobeerd bij Onder 12. Inmiddels werken alle selecties in de onderbouw met dit systeem. De trainersstaf zag de spelers van de OI2 tijdens de eerste seizoenshelft naar elkaar toegroeien. 'De meeste jongens hebben zich goed doorontwikkeld. Ook in het kwe ken van een winnaarsmentaliteit. Elk team heeft daarbij zijn eigen dynamiek en karakter. Elk team heeft HIPPS nodig. Dan wordt vanzelf duidelijk hoe hoog de lat ligt' De lessen voor binnen en buiten het veld, werden vertaald naar prima voetbalprestaties. Twee internationale voetbaltoernooien werden afgesloten met een eerste en een tweede plaats. In de competitie streed Ajax met de leeftijdgenoten van AZ om de koppositie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 8