Naar de Ajax Vrouwen Dat de Ajax Vrouwen de kampioenspoule van de competitie bereikten, was te verwachten. Anders dan vorig seizoen het geval was start het team die competitie echter met een achterstand van drie punten op FC Twente. Het gaat er om spannen. Trainingskamp winterstop Samen met Ajax 1 reisde Ajax Vrouwen naar Portugal voor het wintertrainingskamp waar het team werd klaargestoomd voor de tweede competitiehelft. Het trainingskamp bestond uit een aantal trainingen, voetvolley en uitlopen. Het trainings kamp werd afgesloten met het bekijken van de wedstrijden van de mannen van Ajax 1, een diner en quiz met sponsoren en businessrelaties. Trainersstaf Daniël de Ridder loopt dit sei zoen mee bij de Ajax Vrouwen. De voormalig speler van Ajax 1, die op 11-jarige leeftijd in de jeugdopleiding van Ajax terecht kwam, wil uitzoeken of het trai nerschap überhaupt iets voor hem is. Normaliter loopt hij een dag per week mee met de techni sche staf. De Ridder richt zich vooral op de individuele benade ring en spart hierover met hoofd coach Benno Nihom. Kampioenspoule De Ajax Vrouwen sloten de reguliere competitie af met een eerste verliespartij tegen PSV. Voor deze wedstrijd had Ajax zich al geplaatst voor de kampi oenspoule, afsluitend op de tweede plaats, achter FC Twente. Met zestien wedstrijden, 35 pun ten en een doelsaldo van 32 voor en 14 punten tegen. In de kam- een meisje verwacht. Chantal is gestopt met spelen, maar traint nog even door. Tijdens de wed strijden van de Ajax Vrouwen neemt Chantal in de rol van extra official en als vervanger voor teammanager Marion van Nielen plaats op de bank. Op haar beurt vervangt Marion van Nielen Daphne Koster als manager vrouwenvoetbal tijdens Kosters zwangerschapsverlof. Fulltime profspeler De vijf speelsters, die deelnamen aan het EK, kregen van het pioenspoule zal Ajax met een achterstand van drie punten op FC Twente starten. 100 wedstrijden Marjolijn van den Bighelaar werd vóór de wedstrijd tegen PSV Vrouwen gehuldigd voor haar honderd duels in het Ajax-shirt. Desiree van Lunte- ren, Liza van der Most en Kelly Zeeman gingen haar voor. Langdurig blessureleed Na blessureleed van meer dan een jaar maakten Soraya Verhoeve en Vita van der Linden in januari 2018 hun rentree bij de Ajax Vrouwen. Een nieuwe Koster Manager vrouwenvoetbal Daphne Koster is bevallen van haar tweede kind, een gezonde doch ter met de naam Imme. Chantal de Ridder kondigde aan dat ze in blijde verwachting is. Tijdens een heuse gender reveal party op de Toekomst werd bekend dat ze NOC*NSF de A-status. Voor de start van het EK hadden sommigen nog een baan, maar dankzij hun status kan er een betere balans tussen arbeid en rust verwezenlijkt worden. Voor deze speel sters is het financieel der mate goed geregeld, dat sommigen hun baan hebben kunnen opzeggen. Het is Ajax' ambitie om spoedig alle speelsters een fulltime prof contract aan te bieden. Prijzenkast Desiree van Lunteren werd onlangs gekozen tot Amsterdamse Sportvrouw van het Jaar en de Ajax Vrouwen werden onder scheiden als de beste vrouwen- ploeg van Amsterdam. Daar hield het wat betreft Desiree van Lun- teren niet bij op, want zij werd tijdens ook nog verkozen tot sportvrouw van Almere. Met al die onderscheidingen begint haar prijzenkast aardig vol te raken. Tamara Schellekens 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 6