Altijd Ajacied Jong Ajax 'Ik was een multifunctionele speler' In de Jupiler League blijft Jong Ajax het zeer goed doen. Leverde de eerste wedstrijd na de winterpauze een nederlaag tegen Fortuna Sittard op, vier zeges en een gelijkspel later was Ajax met drie punten voorsprong op de naaste belager koploper. Jong Ajax begon de tweede helft van de competitie met een uit wedstrijd bij lijstaanvoerder Fortuna Sittard. Ondanks de afwezigheid van een aantal vaste basiskrachten (met het eerste elftal mee op trainingskamp) kon er goed weerstand worden geboden. Helaas ging de wed strijd met 2-1 verloren. Tien dagen later verkleinde Jong Ajax het gat met koploper For tuna Sittard weer tot tot twee punten. Op de Toekomst werd SC Cambuur met 3-2 verslagen. Binnen 24 minuten was het 3-0 door treffers van Mateo Cas- sierra, Noa Lang en Carel Eiting. Vervolgens werd het in de slotfase nog onnodig spannend. Tegen RKC in Waalwijk kende Jong Ajax een bliksemstart. Binnen tien minuten was het al 0-2! Uit eindelijk werd er met 2-4 gewon nen. Met drie goals was midden velder Dani de Wit de grote man terwijl het vierde Ajax-doelpunt op naam kwam van Kaj Sierhuis. Door thuis met 2-0 te winnen van Helmond Sport grepen de mannen van Michael Reiziger de koppositie ten koste van NEC. De Nijmege- naren pakten in de volgende speel ronde de koppositie weer terug. Helaas kon Jong Ajax niet terug slaan. In een sensationele uitwed strijd bij Telstar werd het na met 3-0 te hebben achter gestaan 3-3. De concurrenten Fortuna Sittard en NEC verspeelden in die speel ronde beide punten waardoor Jong Ajax op 19 februari alleen aan kop kon komen. Dan moest er op maandagavond wel gewonnen worden van FC Oss. Hoewel het moeizaam ging, won Jong Ajax met 2-0 waardoor het drie punten 'los' op kop kwam. Yuri van Eijden Naam: Ruud Suurendonk Debuut: 11 april 1966 (Fortuna '54 - Ajax 2-1) Laatste wedstrijd: 3 november 1971 (Ajax - Olympique Marseille 4-1, 2e ronde EC 1) Totaal: 83 wedstrijden 10 doelpunten 'Bij Ajax was ik een multifunctionele speler, maar ook een supersub. Als iemand mij vroeg hoe ik het zo lang volhield als wisselspeler, dan was mijn antwoord simpel: jij moet betalen om de wed strijd te mogen kijken, ik krijg ervoor betaald. De verdiensten waren ook goed. Ik had die periode natuurlijk de pech dat 10 ploeggenoten in het Nederlands elftal speelden. Alleen Heinz Stuy en ik stonden niet in Oranje. Maar het was al mooi om met zo'n selectie te trainen. We waren alle maal goed met elkaar. Je maakte daardoor ook veel moois mee. Ik had altijd een goede instelling. Ook met mijn beleving was niets mis. Als ik meedeed, dan maakte ik er wat van. Bijvoorbeeld toen ik inviel en de winnende maakte tegen Feyenoord (1-0, RJ), in maart 1968. Of natuurlijk mijn drie goals, die ik begin 1970 als invaller maakte tegen Napoli. Dat zijn écht mijn hoogtepunten. Ik scoorde, óf ik hield de tegenstander bezig. Ik kon op alle plaat sen in het elftal uit de voeten en heb ook overal gespeeld. Ik zat zelfs een keer als reservekeeper op de bank. Maar het kwam toen niet tot een invalbeurt. Toen onze masseur Salo Muller eens ziek was, nam ik zijn taken op me. Ik heb toen, als wisselspeler, vooraf iedereen gemasseerd. Dat was voor een uitwedstrijd tegen NAC. Bennie Muller raakte tijdens de wedstrijd geblesseerd. Ik met de waterzak het veld in. Bennie had niets ernstigs, maar ik maakte wel het wisselgebaar richting Michels. Kon ik er mooi in. Ik kon het toch proberen? Michels doorzag het. Het was Amsterdamse humor. Later mocht ik er alsnog in. Ajax is top, het is keurig geregeld bij de club. Ik heb bij thuiswed strijden mijn eigen plek en zit vooraf in het Ledenrestaurant. Ik ben er elk thuisduel bij. Ook bij de bijeenkomsten van Lucky Ajax en de Bordjesclub zie je veel oud-medespelers terug. Als ik terug kijk, was het goed. Misschien had er meer ingezeten. Maar ik ben zeer tevreden over mijn carrière.' Ronald Jonges Nw^w

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5