Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 14 Terwijl het seizoen zich naar tevredenheid voltrekt is er reeds een voorschot genomen op de jaargang 2018-2019. Trainer Jorg Smeets neemt afscheid van Ajax Zaterdag 1 en zal worden opgevolgd door Yuri Rose. Met ingang van het seizoen 2018/2019 is Yuri Rose benoemd als hoofdtrainer van Ajax Zaterdag I voor een periode van twee seizoe nen. De ex-prof en oud-aanvoerder van ons eerste amateurelftal heeft de laatste jaren ervaring opgedaan als trainer bij de jeugd van AFC en het eerste elftal van OFC dat uitkomt in de Derde divisie. In de komende weken zal duidelijk worden hoe de rest van de technische staf inge vuld gaat worden. Op het moment van schrijven staat Ajax Zaterdag 1 op de derde plaats in de Hoofdklasse B, waarbij moet worden opgemerkt dat het verschil tussen nummer 2 en nummer 7 slechts vier punten bedraagt. Koploper Genemuiden staat vier punten voor op nummer 2 Stap horst, kortom: nog niets is beslist. In de Districtsbeker is ons eerste amateurelftal doorgedrongen tot de laatste 8. Op woensdag 27 februari 2018 werd na strafschoppen gewonnen van EDO. De loting bracht ons een uitwedstrijd tegen Zuidvogels op dins dag 27 maart a.s. Bij winst kwalificeert de ploeg zich voor volgend sei zoen voor de KNVB-beker. Dick Goossens Voor de winterstop verkeerde Zaterdag 2 in zwaar weer. De resultaten waren niet om over naar huis te schrijven. In aanloop naar de tweede helft van de com petitie werd een minitrainings- kamp in de bossen van Hoender- loo belegd. In januari werden vijf oefenwedstrijden gespeeld die alle gewonnen werden. Mooi om te melden is dat er tussentijds twee spelers de overstap hebben gemaakt naar de Zaterdag I. Voor de districtsbeker lootte Ajax 2 tegen eersteklasser Uitgeest. Na een 1-1 gelijkspel werd na straf schoppen verloren. Inmiddels was de competitie weer hervat met een zwaar programma op het menu. De nummers I en 2 Odin'59 en WV-HEDW kwamen op bezoek. Beide clubs werden verslagen, met 4-2 en 3-1 en met uitstekend voetbal. Andre Stuijf Het team van Ajax 3 presteert niet goed dit seizoen. In het bekertoer nooi werd met 4-I bij Odin '59 verloren.Vervolgens speelde Ajax 3 in de competitie teleurstellend gelijk, 1-1, tegen VVC.2, een club die net als wij in de onderste regio nen worstelt. Gelukkig werd in en tegen Aalsmeer 2 met 3-1 gewon nen. Met deze zege leek het zelfver trouwen hersteld maar een week later, thuis tegen Volendam 3, ging het alweer mis. Met 5-3 verloren wij van de wijdbroeken. Een nog grotere nederlaag kregen wij tegen Swift 3 te verwerken want er werd met maar liefst 9-1 verloren. Alleen wanneer iedereen zijn schouders eronder zet, is het altijd nog mogelijk om degradatie te voorkomen. Dolf van Zoest De competitie komt niet op gang. Steeds zijn er onderbrekingen. Dan weer geen programma, een tegen stander die een snipperdag opneemt, afgelastingen, voorjaars vakantie, enz. Dat maakt dat Ajax 4 vanaf eind september tot heden slechts negen competitiewedstrij den heeft gespeeld. Gelukkig is er naast de competitie ook het beker toernooi. Inmiddels staan de acht ste finales op het programma. Na de winterstop zijn door alle verstoringen maar twee competi tiewedstrijden gespeeld. Eerst de altijd lastige uitwedstrijd tegen Zuidoost United. Deze werd met 4-2 gewonnen. De andere match was uit tegen FC Alliance uit Haar lem. Het werd een prima partij, de tegenstander kwam er niet aan te pas: 1-6. Nu maar hopen dat er eindelijk een reeks kan worden neergezet. Tamara Schellekens Ajax 5 blijft op titelkoers. De afge lopen weken stonden de belang rijke wedstrijden tegen de nummer 2 en 3 op het programma. In de wedstrijd tegen AFC (2-2) werd het in de laatste minuten nog gelijk. In een heerlijk duel met veel strijd en mooi voetbal trok Sparta aan het kortste eind: 0-3. Ajax 5 ver grootte de marge. Ajax 5 heeft met nog acht wedstrijden (waarvan vijf thuiswedstrijden) te gaan een riante voorsprong van negen pun ten en het kampioenschap is feite lijk niet meer te missen. Om de laatste wedstrijden in stijl te win nen, gaat het team op trainings kamp naar Alicante waar de belang rijke puntjes op de 'i' gezet zullen worden. In april wacht de tweede titel in de Klassieke Veteranencom- petitie. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14