Topsportklimaat op de Toekomst Februari is gewoontegetrouw de maand waarin de Ajax Talentendagen plaatsvinden. Ook dit jaar was de belangstelling voor de Talentendagen enorm. Helaas moest vanwege de barre weersomstandigheden de laatste sessie worden afgeblazen. In de plasregen trekken wij voort Schuilend van portiek tot portiek Een Mokumse horde en hoort! De toeters loeien sapperdekriek Gejuich gehos de Weesper Poort Alwaar de trein melancholiek Met Nêerland's kampioen aan boord Station in stoomt welk een paniek M'n likdoorns verpletterd kijk es En half gekraakt m'n teenen Een knolsmeris raakt uit z'n doen Sportpark de Toekomst is sinds het begin van het nieuwe jaar geheel rookvrij. Met het besluit voor de rookvrije sportomgeving wil Ajax een verantwoorde leef stijl stimuleren waarbij de club pleit voor een gezonde, rookvrije toekomst. Bezoekers worden middels borden gewezen op de nieuwe situatie. Wat het besluit precies inhoudt wordt duidelijk aan de hand van de antwoorden op de meest gestelde vragen. Melle Sitters, manager van de Toekomst: 'Sporten is gezond: je wordt fitter, het verbetert je conditie en je zit lekkerder in je vel, dat is bekend, net zoals dat roken en meeroken schadelijk is voor de gezondheid. Roken en sporten passen niet bij elkaar. Ajax draagt graag een voorbeeld functie uit en heeft, in navolging van de Amsterdam ArenA, ook sportpark de Toekomst als rook vrije zone verklaard'. Het is bewezen dat roken en meeroken de kans op ziektes vergroot en dat ruim de helft van de rokers sterft aan de gevolgen van roken. Op sportpark de Toekomst brengen veel kinderen hun tijd door, voetballend of als bezoeker. Het is moeilijk voor kinderen om roken te weerstaan als anderen om hen heen roken. Zien roken, doet roken. Sitters: 'Ajax wil graag bijdragen aan de beweging op weg naar een Rookvrije Generatie, geïniti eerd door de Hartstichting, het Longfonds en KWF Kanker bestrijding, op weg naar een generatie kinderen die volledig rookvrij kan opgroeien. Om dit te bereiken is het belangrijk dat kinderen in elke fase van hun jeugd worden beschermd tegen tabaksrook en de verleiding om te gaan roken. Een rookvrij sportterrein draagt bij aan het realiseren van de Rookvrije Generatie. Het is daarom een goede zaak dat er in voetbal kantines niet meer mag worden gerookt, dat meerdere stadions (waaronder de Amsterdam ArenA) tijdens wedstrijden rookvrij zijn geworden en er inmiddels steeds meer sport verenigingen een rookverbod voor het gehele complex hebben uitgevaardigd'. Rookvrije zones Het verbod op roken bestond reeds voor alle binnenruimtes zoals het clubhuis, de balkons en nog vanzelfsprekender de kleed kamers. Dat is nu uitgebreid naar de gehele accommodatie, waar mee het bijvoorbeeld niet meer toegestaan is om te roken langs de zijlijn en op de tribunes. Melle Sitters: 'Op het terrein is geen alternatieve plaats aangewe zen waar gerookt mag worden. Roken mag wel buiten de hekken van het sportpark, bijvoorbeeld op de parkeerplaats pal tegenover de entree. Ajax begrijpt dat het voor rokers in het begin even wennen zal zijn, toch vragen en rekenen wij op begrip voor dit besluit'. Tamara Schellekens De lakneusjes van m'n Molières Door een lantaarnpaal bescheenen Vertrapt maar Ajax Ajax kampioen! Huisdichter Cornelis 2018/ Vlinder 1918

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 12