Mascotte van toen... Wesley Sneijder Steijn Mussche: Piqué is echt goed' De Ajax-mascotte 10 Op de foto neemt Wesley een voorschotje als het middelpunt van de situatie, terwijl scheidsrechter Mario van de Ende een oogje in het zeil houdt, Danny Blind zijn uitgestoken hand terug wil en PSV-captain Erwin Koeman de bui van een nederlaag ziet hangen. Begin maart brachten de media het nieuws dat Wesley Sneijder zijn interlandloopbaan zou afslui ten. Bondscoach Ronald Koeman had hem duidelijk gemaakt dat hij geen gebruik meer zou maken van de 113-voudig international. De eerste interland speelde Wes ley als Ajacied, logisch, want vanaf de jongste jeugd voetbalde Sneij der bij Ajax. Hij doorliep de volle dige opleiding en kwam op jonge leeftijd al bij de A-selectie. En zoals gebruikelijk kwam Sneijder als jeugdspeler ook in aanmerking voor de rol van Ajax-mascotte. Dat was in het seizoen 1993 1994, een voor Ajax I zeer suc- cesvol jaar, aan het eind waarvan de landstitel werd veroverd. Sneijder voetbalde in het EI-elftal waarvan de meeste voetballers min of meer onbekend zijn geble ven, want wie kent de namen van Glenn Muradin, Robert Muller van Moppes, Germain Manuputty nog, of die van aanvoerder Paul van der Born, linksbuiten Rocky Schulz, keeper Dennis van der Kraan? Ja, één andere voetballer van die EI- lichting schopte het ook tot een prachtige loopbaan waarin hij zowel voor Ajax als voor het Nederlands elftal vele wedstrij den speelde: Johnny Heitinga! Het was op 5 september 1993 in het Olympisch Stadion dat Wesley Sneijder de eer te beurt viel de rol van mascotte te vervullen. Niet zomaar een wedstrijd, maar de topper tegen PSV. 'Ik weet nog goed dat ik in de aan loop naar het moment bloedner veus was,' herinnert Wesley zich, 'het was zo bijzonder om opeens heel dicht bij het eerste elftal te zijn. Je mocht bij de trainer van de EI, dat was toen Patrick Ladru, aangeven met welke speler je op de foto ging. Ik wilde graag met Frank Rijkaard, en dat gebeurde. Dat was een heel apart moment'. Ajax won die avond met 2-0 van PSV met goals van Finidi en Lit- manen en mascotte Wesley Sneij der zag het allemaal gebeuren! David Endt Ik loop over de Toekomst en ben op zoek naar Steijn Mussche Steijn was mascotte bij de wed strijd Ajax-FC Twente op II februari. Steijn is aan het trainen in de MiCoach-hal. Ik spreek met hem af na de training in het restaurant voor een interview. Steijn, je was mascotte bij de wed strijd tussen Ajax en FC Twente. Wat vond je van de wedstrijd? 'Mwah, ging wel. De eerste helft was van beide kanten niet goed, vooral van Ajax niet. De tweede helft was beter. Ajax viel meer aan en kreeg meer kansen. Op sommige momenten was het slap. Gelukkig heeft Ajax makke lijk met 2-I gewonnen!' Hoelang speel je al bij Ajax? 'Uh, even denken, dit is mijn derde jaar. Daarvoor speelde ik drie jaar bij VVC in Nieuw- Vennep. Ik speel bij OII. Mijn broer Björn heeft bij AZ gespeeld. Hij moest weg daar, maar vond het niet zo erg.' Op welke positie speel je in je team, en wat is je sterke been? 'Ik speel centraal achterin maar ik kan ook linksback spelen. Ik ben links. Mijn rechterbeen is minder maar daar kan ik wel steekballen mee geven. Ik oefen veel thuis op straat met mijn vrienden om mijn rechterbeen beter te maken.' Wie is je favoriete speler bij Ajax 1? 'Dat is Matthijs de Ligt. Hij blijft altijd rustig. Hij is nog heel jong en heeft al in het Nederlands elftal gespeeld. Hij heeft zich snel ontwikkeld en ik denk dat ik veel van hem kan leren. Mijn favoriete speler buiten Nederland is Piqué van Barce lona. Hij is echt goed. We hebben een keer een rond leiding gedaan in het Barcelona- stadion. Dat was gaaf. Ik weet niet meer of we toen in de fanshop zijn geweest.' Hoe vind je Marcelo? 'Nee, ik heb niets met Real Madrid!' Heb je nog een droom voor ogen? 'Ja, ik wil graag profvoetballer worden en in Ajax I komen.' Je moest de bal hooghouden voor de wedstrijd, hoe was dat? 'In het begin was het niet zo span nend en dan merk je niet zo wat er om je heen gebeurt. Ik haalde uiteindelijk 337 keer. Toen ik klaar was en om me heen keek en er meer mensen zaten dacht ik, wow, ik ben eigenlijk wel heel klein in zo'n groot stadion!' Met wie ben je op de foto geweest? 'Haha, met Matthijs de Ligt natuurlijk.' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 10