Na een korte competitie-onderbreking hervatte Ajax in januari de training en vertrok al snel naar de Portugese Algarve. Binnen de trainingsarbeid vielen twee wedstrijden. Eén daarvan ging tegen het Deense Lyngby, waarvan met ruime cijfers (5-1) werd gewonnen. Geleidelijkheid De trainerscarrière van Van Galen volgt de lijn der geleidelijkheid. In de voorbije jaren trainde hij bijna alle jeugdelftallen tot en met de Onder 12. Afgelopen seizoen liep Van Galen voor de trainerscursus TC 1 stage bij Onder 19. Het één-na-hoogste trainersdiploma is inmiddels binnen. Hij kan daarmee zijn ambitie realiseren: ooit assistent-trainer worden bij Jong Ajax. Elke lichting en leeftijdscategorie heeft zijn charmes, merkte de Amsterdammer in de voorbije jaren. 'De jongens in Onder 13 en Onder 14 hebben hun eigen idolen en zitten natuurlijk in de puber tijd. Het worden al mannetjes. Steeds vaker wordt de grens opge zocht, de grens tussen accepteren wat de trainer zegt en wat een speler zelf wil zeggen. Ik herken een hoop dingen. Ik was vroeger Ajax Onder 13 seizoen 2017-2018 Paul Reverson keeper Roy Steur keeper Gerard Alders verdediger Darcy Turner verdediger Niek Bierens verdediger Noah Leembruggen verdediger Silvano Vos verdediger Nick Verschuren verdediger Xavi Woudstra middenvelder Cedric Hatenboer middenvelder Gabriel Misehouy middenvelder Bram van Driel middenvelder Dirk Rasing middenvelder Joe Molema aanvaller Thimo de Vries aanvaller Gianni Adjiembaks aanvaller Julian Rijkhoff aanvaller Nelson Egah aanvaller Lev Lenssen aanvaller Tjeard Wierda aanvaller Gabriël Reiziger aanvaller winterstop een nieuwe trainer. Dit geldt vanwege de wisseling niet voor Onder 13 en Onder 14. 'Als deze trainers rouleren, wordt het voor de jongens wel erg rom melig', legt Van Galen uit. 'Dat is jammer, maar ik schik me in mijn rol. De speler staat altijd centraal. Het is ook mooi om een heel jaar met dezelfde groep te werken.' De trainer/opleider voetbalde zelf vanaf de E'tjes bij Ajax. Van Galen speelde in 1994 zelfs enkele duels in Jong Ajax. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 8