'Van Anderlecht naar Ajax' Nicky van den Abbeele Zijn er typische verschillen tussen Nederland en België? Op 8 december 2017 werd het topduel Ajax Vrouwen - FC Twente Vrouwen bij een 1-0 voorsprong voor Ajax door de barre en bizarre weersomstandigheden gestaakt. Later werd het restant van het topduel uitgespeeld. Daarin wist FC Twente op gelijke hoogte te komen. Eén van de nieuwe gezichten in de selectie van Ajax Vrou wen is dat van de Belgische Nicky van den Abbeele. Een bijzondere aanwinst van een allround voetbalster en een bijzondere vrouw. Tijd voor een introductie. Hoe oud was je toen je met voet ballen begon 'Ik was vijf jaar toen ik naar de CerkelLadies Brugge ging en heb daar tot mijn vijftiende gespeeld en ging toen over naar Club Brugge, waar ik een jaar later prof werd. Met Club speelde ik vijf jaar in de BeNe League en de Belgische competitie. Ik dacht dat ik bij Club Brugge oud zou wor den, maar men is gestopt met vrouwenvoetbal op het hoogste niveau. Ik ben toen in 2015 naar Lierse SK gegaan en in 2016 naar Anderlecht.' En toen Ajax! 'Ik was al langer op zoek naar iets nieuws maar wilde eerst mijn studie afronden. Toen ik mijn bachelordiploma in handels wetenschappen en bedrijfskunde, richting accountancy, had behaald, kon ik de stap naar het buitenland maken. Ik heb mijn zaakwaarnemer aangegeven dat hij op zoek mocht gaan. Na een gesprek met de trainer (Benno Nihom, red.) heb ik mijn keuze gemaakt. Ik vond het aanspre kend dat de Ajax Vrouwen Champions League speelden.' Wat is je positie in het veld? 'Ik ben een allround verdediger en kan ook op het middenveld uit de voeten. In het Belgisch elf- 6 tal speel ik als centrale verdediger op de 3 of 4.' Hoe bevalt het bij Ajax Vrou wen? 'Vanaf het begin heb ik het goed naar mijn zin. De sfeer is open en ik kende de andere Belgische speelster, Dav- ina Philtjens, al. Doordat we aan het begin van het seizoen tien dagen met elkaar samen waren vanwege het CL voorronde-toer nooi in Estland, was de instroom gemakkelijker. Helaas liep ik tij dens de interlandperiode met de Belgische ploeg een darm- en leverontsteking op. Ik werd opge nomen in het ziekenhuis en het herstel duurde lang, maar je moet je lichaam de tijd voor her stel geven. In december speelde ik weer een aantal wedstrijden en vanaf januari, wanneer we een trainingskamp beleggen, hoop ik weer volledig fit te zijn.' Heb je je studie voortgezet? 'Op dit moment ben ik bezig met een master handelswetenschap pen. Die volg ik in Gent, de hoor colleges volg ik via opnames. De examens worden tussen stages, trainingskampen en voetballen afgenomen. In de regel ben ik 's middags met mijn studie bezig. Ik vind het heel belangrijk om iets totaal anders te studeren en een degelijk diploma op zak te hebben. Ik heb altijd gezegd dat ik alles uit het voetbal wil halen als alle omstandigheden meezit ten. Op het moment dat ik stop met voetballen, wil ik me volledig toeleggen op mijn vak handels- wetenschappen. Nee, ik zie mezelf geen trainer worden.' 'Niet zoveel hoor. Ja, Nederlan ders zijn opener, directer. Wat me opvalt, is dat jullie veel pinda kaas eten. Soms wordt er gela chen wanneer ik bepaalde woor den of uitspraken gebruik. Ach, het is mijn taal.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 6