Keurige derde plaats Altijd Ajacied Jong Ajax 'Sport en commercie waren mijn hobby's' Voor het ingaan van de winterpauze van het seizoen 2017-2018 leed Jong Ajax een tweetal nederlagen (tegen Jong AZ en NEC) en speelde het gelijk tegen Emmen. Door een eclatante 7-0 zege op FC Volendam handhaafde Jong Ajax zich echter in de bovenste regionen van de Jupiler League. Jong Ajax sloot het kalenderjaar 2017 af met een keurige derde plaats in de Jupiler League. Om zover te komen, moesten in de laatste maanden van het jaar nog enkele wedstrijden worden gespeeld. Bij Jong AZ kon een 2-0 voor sprong niet worden vastgehou den en werd uiteindelijk met 4-2 verloren. De daaropvolgende wedstrijd kwam Jong Ajax even min tot winst: de topper bij NEC werd met 2-1 verloren. Ajax kwam in de tweede helft nog wel op voorsprong, maar zag de thuisploeg binnen vijf minuten langszij en voorbij komen. Thuis tegen FC Dordrecht werd de negatieve spiraal gestopt door met 3-1 te zegevieren. Het uitduel in Maastricht tegen MVV kende twee doelpunten makers: Kaj Sierhuis en Zian Flemming scoorden beiden twee keer en zorgden met die produc tie voor een 4-0 overwinning. Op sportpark de Toekomst werd met het kleinst mogelijke verschil gewonnen van Den Bosch. Al vroeg in de wedstrijd zorgde Ché Nunnely voor het enige doelpunt: 1-0. FC Emmen zorgde voor het laat ste puntverlies in 2017. In Drente werd 2-2 gelijkgespeeld. Noa Lang maakte zijn eerste goal in het betaald voetbal. De laatste thuiswedstrijd zorgde voor vuurwerk. Met Winston Bogarde als trainer op de bank (hij verving Michael Reiziger die tijdelijk Marcel Keizers plaats bij Ajax 1 innam, red.) werd Volen- dam met maar liefst 7-0 versla gen. Topschutter bij Jong Ajax was Mateo Cassierra die drie keer scoorde. Yuri van Eijden Naam: Arie van Eijden Debuut: 10 oktober 1965 (Ajax - Sparta 0-1) Laatste wedstrijd: 24 april 1966 (Ajax - ADO 5-1) Totaal: 2 wedstrijden 'Ik ben als 10-jarige bij Ajax begonnen. Jonger kon toen niet. Nadat ik alle hoogste jeugdteams had doorlopen, speelde ik vanaf 1963 in de landelijke jeugdcompetitie. Barry Hulshoff en Johan Cruijff zijn jongens waarmee ik lang heb gevoetbald. In het seizoen 1965-1966 maakte ik mijn debuut in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Stoke City. Die wedstrijd werd gespeeld bij de opening van de overdekking van de Reynolds-tribune in de Meer. Ik was bloednerveus. In de Meer maakte ik ook mijn officiële debuut, tegen Sparta. Ik was rechtsachter in een 4-2-4-opstelling. Rinus Michels was hoofdtrainer. Ik herinner me Pim Doesburg als keeper van Sparta en onze jacht op een gelijkmaker. Zo'n wedstrijd blijft je altijd bij. Een week later was de gebles seerde Wim Suurbier, de vaste rechtsback, weer terug. In de tweede seizoenshelft speelde ik mijn tweede wedstrijd, tegen ADO. We wonnen het thuisduel met ruime cijfers: 5-1. Aan die laatste wedstrijd bewaar ik weinig herinneringen. Dat komt ook door de klaplong die ik kort daarop opliep. Ik onderging twee ouderwetse longoperaties en heb een jaar niet gevoetbald. Ons toenmalige bestuurslid 'goaltjes' Piet van Reenen kwam nog langs in het ziekenhuis. Die klaplong is ook de reden dat het bij twee officiële wedstrijden in Ajax 1 is gebleven. We besloten het seizoen '65-'66 als landskampioen. Feyenoord stond 7 punten achter Ajax, het gat met ADO was 13 punten. Via RCH, waar ik als aanvoerder samenspeelde met de jonge Johan Neeskens, keerde ik terug bij Ajax. Ajax 3 was toen het hoogste zondagamateurelftal van de club. Mijn baan bij Shell was niet meer te combineren met (semi-)profvoetbal. In 1977 vroeg voorzitter Jaap van Praag mij voor het Ajax-bestuur. Sport en com mercie waren toen al mijn hobby. Bij Ajax begonnen we begin jaren 80 als eerste met sponsoring. Waaruit het DNA van een Ajacied bestaat? Creativiteit, karakter en techniek zijn belangrijke bestanddelen. Ook opleiden hoort daarbij. Ajax is een warme club.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 5