De eerste titel I Historie deel 3 In december heeft Ajax het contract met middenvelder Frenkie de Jong verlengd. De talentvolle speler heeft nu een verbintenis tot de zomer van 2022. Zijn vorige contract liep tot medio 2019. Ook Donny van de Beek, vanaf de jongste jeugd Ajacied, verbond zich tot tenminste medio 2022 aan de club. Ajax was het seizoen in 1917 vooral begonnen met de bedoe ling een degelijke eersteklasser te worden, met misschien titelkan- sen. Maar zo rond de jaarwisse ling begon langzaam het besef door te sijpelen dat er een goede kans was kampioen te worden van de westelijke eerste klasse. De club draaide fier mee aan de kop van de ranglijst, en het draaide in de Meer steeds beter. De eerste wedstrijd na de jaar wisseling daverde Ajax over het eerbiedwaardige HBS heen, dank zij drie hattricks van drie verschil lende spelers werd het liefst 10-0, zij het dat bij HBS in de tweede helft een veldspeler in het doel moest vanwege een blessure. In negen wedstrijden slaagde alleen Sparta erin tegen Ajax te scoren - wat dan ook meteen de enige nederlaag ople verde, en van de concurrenten werd Haarlem verslagen en tegen Blauw Wit 0-0 gespeeld. Op 31 maart kwam dan de dag die je wist dat zou komen: bij winst in de inhaal wedstrijd tegen Sparta zou de titel binnen zijn en kon Ajax gaan denken aan wed strijden om het landskampioen schap. Sparta had niet zijn aller beste seizoen, maar er stond nog steeds wel een instituut: vijfvoudig kampioen van Nederland in het afgelopen decennium, en met klin kende namen: Cas Ruffelse, Ber Groosjohan, Piet van der Wolk, en vooral de nationale aanvoerder, in Jvw»1 tvVxöttploeris )l\n cscft Bok de Korver. En de club waar Ajax vier weken eerder nog van had verloren. Het werd een memorabele dag: Ajax opende de score door Theo Brokmann, maar verspeelde die weer door Fons Pelser, die een penalty veroor zaakte die Ruffelse verzilverde. Vijf minuten na rust liet Ajax de guillo tine meedogenloos op de Rotter damse nek neerkomen: eerst scoorde Gupffert, meteen daarop De Natris en weer meteen daarop nogmaals De Natris. De vreugde kende geen grenzen in Amsterdam: eindelijk was er een einde gekomen aan de onder geschikte rol van het Amster damse voetbal, dat sinds de afta keling van het roemruchte RAP in mineur was geweest. Na de wedstrijd werd de kampioensvlag gehesen op de hoofdtribune (die van het vorige sei zoen dan, want er was, misschien uit bijgeloof, nog geen nieuwe gemaakt) en de Ajax Marsch was te horen: voor het eerst, want met het kampioenschap in aantocht was er in ijltempo een club lied gecomponeerd. Maar ook was er het besef dat dit kampioenschap prachtig was, maar dat er nog meer te halen viel: het kampioenschap van Nederland, maar daar spuugden zich nog vier clubs voor in de handen: de andere westelijke kampioen, AFC, Go Ahead (oost), Be Quick (noord) en Willem II (zuid). Het spel kon op de wagen. Evert Vermeer Naam: Functie: Martine Meijn medewerker operations management Werkzaam sinds: 1 februari 2009 Nog een jaar en je bent aan een tweede lustrum toe.. maar hoe ben je bij Ajax terechtgekomen'Tja, het is een beetje een saai verhaal, haha, ik werkte in Haarlem bij een evenementenbureau, dat ging samen met een Amerikaanse partner en de boel ging vervolgens failliet. Op zoek naar een nieuwe baan dus. Er was een vacature bij Ajax en als verwoed Ajax-supporter dacht ik: dat lijkt me leuk, ga ik proberen! Ja, Ajax was de motivatie. Het lukte en ik belandde daarmee op de afdeling Supporterszaken én in een compleet andere wereld.' Dat 'saaie' valt dus best mee. Was je zelf sportief? 'Ik voetbalde, vanaf mijn 7e bij FC Purmerend en vanaf mijn 23e eerst bij hoofdklasser Muiden, daarna een divisie lager bij achtereen volgens Reiger Boys, Kolping Boys en weer bij Purmerend, in de eerste klasse. Door blessures (mijn knieën) ging de lol er wat van af, al heb ik nog een jaartje bij SEW in Nibbixwoud gespeeld'. Vertel eens iets over je werk op de Toekomst. 'Drie jaar geleden ben ik van de ArenA naar de Toekomst "getransfereerd". In 2009 begon ik op de afdeling Supporterszaken en ging na anderhalf jaar bij ticketing aan de slag. Op de Toekomst ben ik vooral bezig met de interne en externe communicatie en ik houd mij bezig met het faciliteren van evenementen en losse projecten. Het bevalt mij hier goed. Hier zit je voelbaar in het hart van voetbal, het ademt voetbal en mijn werk is afwisselend. Bovendien heb ik het erg getroffen met mijn collega's, dat maakt het werk leuk.' Tenslotte:je leukste... '...herinnering! Ja, die zag ik aankomen. Dat was toch het winnen van de Champions League in 1995. Als klein meisje volgde ik alles wat met voetbal van doen had. Ik was hevig Ajax-fan dus dat was een hoogtepunt. Inderdaad, ik werkte toen nog niet voor Ajax, haha. Als werknemer was de reis naar Stockholm voor de finale van de Europa League een geweldige belevenis.Vooral de reis ja, de uitslag... ach laat maar'. David Endt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 4