allemaal' VAN DE VOORZITTER werkgroep Casimir Westerveld: Kerstoverdenkingen en vooruitblik op 2018 Tijdens de laatste wedstrijd van Ajax 1 van het kalenderjaar 2017 zat Michael Reiziger als hoofdtrainer op de bank. Goals van Kluivert, Dolberg en Neres leverden tegen Willem II een 3-1 zege op. heeft operationeel directeur Rutger Arisz een kernwaarden werkgroep opgericht om deze intrinsiek bij de mensen binnen te krijgen. Ik ben daarvoor gevraagd, samen met de al eerder genoemde Cas Biesta en Daan Germans (hoofdredacteur Ajax Media), Manon Konijn (medewer ker personeelszaken), Percy van Lierop (onderbouwcoördinator), Tom Houtgraaf (online marketeer webshop) en Joris de Lange (manager veiligheidszaken).' Hoe zijn jullie vervolgens te werk gegaan? 'In het begin zaten we wekelijks, tweewekelijks bij elkaar. We zijn op zoek gegaan naar een vorm om de kernwaarden zo goed mogelijk onder de aandacht te brengen. De zogeheten 'kern waardensessies' zijn daarbij het belangrijkste uitgangspunt geweest. In eerste instantie is daarbij gezegd: laten we ons rich ten op het personeel. Want dat zijn de mensen die dagelijks voor de club werken en er ook betaald voor krijgen om zich te gedragen als een Ajacied. Uiteindelijk is het plan uitgebreid om dit ook voor de leden te doen, omdat de vere niging in feite onlosmakelijk ver bonden is aan de NV.Vervolgens hebben we niet zomaar wat men sen uitgenodigd, maar gemengde groepen van werknemers en niet- werknemers (leden) samenge steld zodat deze mensen elkaar ook leren kennen en dan maxi maal tien tot twintig personen. Van elke afdeling verder in prin cipe maar één iemand, zodat mensen vrij zijn om te spreken omdat hun baas of directe colle ga's niet naast ze zitten.' Hoe zijn die sessies verlopen? 'We hebben er uiteindelijk een stuk of veertig gehouden, mis schien wel meer. Dat leverde ont zettend leuke discussies op over wat de kernwaarden voor ieder een betekenen.Van mensen die al heel lang lid zijn tot mensen die pas een jaar in dienst zijn, ieder een heeft het heel erg positief ervaren dat de club hier tijd en aandacht aan besteedt en dat het iets waard is om je een Ajacied te kunnen noemen. Iedereen kon zich vereenzelvigen met de waarden die op papier zijn gekomen. Er is niet één iemand geweest die heeft gezegd: ik ben een echte Ajacied, maar in geen van deze waarden herken ik mezelf terug.' Hoe geef je dit een vervolg naar de toekomst? 'Overal hangen posters, zowel op de kantoren in de ArenA als op de Toekomst. Je ziet het overal en wordt er dagelijks aan herinnerd, tot bij het koffiezetapparaat aan toe. Als die op stand-by staat, komen de kernwaarden voorbij. Als kernwaardenwerkgroep wil len wij nu eerst even proeven bij de mensen hoe dit ervaren wordt, en dan daarna pas eventu eel vervolgstappen maken. Maar laat heel duidelijk zijn dat dit niet iets is wat even neergelegd wordt. De waarden moet je niet opzoeken op een papiertje, ze moeten gaan leven. Het moet iets van ons allemaal worden.' Jan-Matthijs Harderwijk In deze eerste editie van ons Clubnieuws in het nieuwe jaar wil ik u, uw familie en naasten een heel goed, gezond en succesvol 2018 toewensen. Tegelijkertijd hoop ik dat 2018 voor Ajax een mooi en succesvol jaar zal zijn. Als ik terugkijk naar 2017, dan zie ik een bijzondere mix van prachtige, minder mooie en verdrietige gebeurtenissen die wij binnen onze club in 2017 hebben meegemaakt. In het begin van het jaar werden wij opgeschrikt omdat ons in korte tijd een aantal clubcoryfeeën, spelers die Ajax op de kaart hebben gezet, zijn ontvallen. Het overlijden van Piet Keizer op 18 februari, onze legendarische linksbuiten uit de jaren 60 en 70, bracht ons in gedachten terug naar Wembley, waar wij in 1971 onze eerste Europa Cup wonnen. Bijzonder was het daarom te zien dat Peter Bosz en zijn team Europees de weg omhoog von den en met aanvallend, attractief en gedurfd voetbal in de geest 'des Ajax', ons opnieuw internationaal op de landkaart zetten door de finale van de Europa League te behalen. Hiervoor kregen wij uit Europa het respect dat bij een dergelijke prestatie hoort. Naast het succes van ons eerste elftal was er in mei de 'dubbel' voor ons vrouwenteam: na vijf jaren van bouwen was dat een prachtige bekroning voor Ed Engelkes en Marleen Molenaar. Naast de sportieve hoogtepunten was er het plotselinge en teleurstellende vertrek van Peter Bosz, de aanstelling van Marcel Keizer als zijn opvolger, en in de voorbereiding op het nieuwe seizoen in Oostenrijk, de tragische hartstilstand van Appie Nouri. De eerste helft van de competitie zit erop, en na het missen van deelname aan een van de Europese toernooien, en wisselend suc ces in de nationale competitie is er besloten afscheid te nemen van Marcel Keizer, en is Erik ten Hag aangesteld als coach van ons eerste elftal. Denkend aan de ontwikkelingen in het vorige seizoen, ligt de lat ligt bij onze club hoog. Ik ben benieuwd hoe Erik en zijn nieuwe staf hier in de tweede competitiehelft vorm aan gaan geven. De Bestuursraad gaat verder om van Ajax een nog leukere en mooiere club te maken dan zij al is, en ik hoop dat 2018 voor Ajax een topjaar wordt waaraan u als lid veel plezier zult beleven. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 3