'Kernwaarden zijn van ons AJAX CLUBNIEUWS Bij dit nummer Coördinator/Manager Ajax Coaching Academy lid kernwaarden December was de maand van de topwedstrijden.Tegen koploper PSV en nummer drie AZ werden wedstrijden op het scherpst van de snede gespeeld. De Eindhovenaren werden thuis met 3-0 verslagen en in Alkmaar ging Ajax met een 1-2 overwinning terug naar huis. 15e Jaargang nummer 1, februari 2018 Het kakelverse jaar 2018 is alweer behoorlijk op gang gekomen en een even kakel vers Clubnieuws ligt in uw handen. De redactie wenst u uiteraard een prachtig, gezond en succesvol jaar. Het Clubnieuws bevat een rijk geschakeerd aanbod aan infor matie en artikelen waarbij, pas send bij een periodiek als het onze, de waan van de dag min der aandacht krijgt dan zaken die er wat betreft de geest en diepgang van Ajax toe doen. In Ajax Clubnieuws nr 6, van november vorig jaar, werd door operationeel Directeur Rutger Arisz het fenomeen 'Kernwaarden' naar voren gebracht. Dit begrip wordt in deze editie verder uitgediept in het hoofdartikel en ver klaart de vormgeving van de titelpagina. Mede op het kompas van deze kernwaarden gaan wij als echte Ajacieden, ambitieus, res pectvol, Amsterdams en elkaar versterkend op reis in 2018. David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Dick Goossens, Hennie Henrichs, Jeannette Jongejans, Jacques Kattenburg, Louise Kohlhoff, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Als klein jongetje kwam Casimir Westerveld (39) binnen bij de D-pupillen van Ajax. Na vijf sei zoenen maakte ernstig blessure leed een voortijdig einde aan zijn voetbalcarrière bij de club, om jaren later weer op het oude nest terug te keren als jeugdtrainer. Inmiddels is hij bijna twaalf jaar in dienst en vervulde hij verschil lende functies, van jeugdscouting- coördinator tot technisch mana ger bij partner Almere City FC. Als coördinator/manager van de Ajax Coaching Academy is hij nu mede verantwoordelijk voor het delen van de kennis van de jeugd opleiding met huidige (49) en toekomstige partnerclubs. Een rol waarbij het overbrengen van wat Ajax is en wat Ajax wil zijn van essentieel belang is. Dat maakt het logisch dat hij in zijn huidige rol en met zijn staat van dienst gevraagd werd om plaats te nemen in de kernwaarden werkgroep. In de kantine van de Toekomst vertelt Casimir hoe de zoektocht naar Ajax' kern waarden begonnen is en wat de werkgroep de afgelopen maanden ondernomen heeft. Om even bij jou te beginnen: hoe lang werk je inmiddels alweer bij de Ajax Coaching Academy? 'De Academy is twee jaar geleden opgericht. Corné Groenendijk en ik zijn daar vanaf het begin bij betrokken en hebben die in feite samen opgezet. Dat is heel erg gaaf en die rol bevalt me ontzet tend goed. Ons doel is om de kennis van de jeugdopleiding te delen met de 49 amateurclubs waar we mee samenwerken. Van uit die focus kwam bij ons op een gegeven moment ook de vraag op: 'als we die kennis gaan delen, wie zijn we dan?'. Dat is - achteraf gezien - eigenlijk de oorsprong van het kernwaarden project geweest.' Hoe is die vraag opgepakt? 'Die kwam ter sprake in een gesprek met toenmalig algemeen directeur Dolf Collee, zo'n anderhalf jaar geleden. Die heeft toen Cas Biesta (hoofd marke ting, red.) als projectmanager aangesteld om daarmee aan de slag te gaan.Vervolgens is er een bureau ingehuurd om mensen uit de bestuursraad, directie en op managementniveau te intervie wen. Daaruit kwamen een aantal stellingen terug. Dat ging heel erg over: wie zijn we en wie willen we zijn? Daar zat nog wel een discrepantie tussen. Uiteindelijk hebben ze dat terug weten te brengen naar zes kernwaarden. Dat waren er oorspronkelijk vijf, maar er is er later nog eentje bijgekomen.' Welke was dat? 'Dat was: 'wij versterken elkaar'. Die kwam heel erg vanuit het voetbal. Wij leiden individuen op, maar de elf individuen hebben elkaar in teamverband ook nodig om uiteindelijk hogere doelen te kunnen bereiken. Net zoals de andere kernwaarden, kan je deze op iedere afdeling binnen de club toepassen. Dus 'wij versterken elkaar' betekent overal hetzelfde: in het voetbal, bij de afdeling operations of bijvoorbeeld de scouting. Iedereen heeft zijn of haar talent, maar al die talenten goed gebundeld in een team, maakt ons sterker dan de afzon derlijke onderdelen. En zo was iedereen op verschillende niveaus het erover eens dat deze zes waarden vormen waar een Ajacied voor staat. Dus eigenlijk vloeit alles wat wij zijn en wat we doen voort uit de kernwaarden die wij hebben beschreven. Gevat in één zin, maar als je de tekst eronder doorleest dan zie je wel dat het meer is dan één zin.' In het bedrijfsleven zie je vaak dat de resultaten van dit soort projecten na verloop van tijd naar de achter grond verdwijnen en er uiteindelijk weinig mee gebeurt. Hoe voorkom je dat? 'Met de zes duidelijke geformu leerde kernwaarden in de hand

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 2