De vereniging, altijd in beweging... Verenigingsleven nooit saai is bij onze club. Onder grote belangstelling vond op 7 januari 2018 de nieuwjaarsreceptie van Ajax plaats. De belangrijkste sprekers waren algemeen directeur Edwin van der Sar en voorzitter Hennie Henrichs.Vrijwilligers Paul Mulder en Evert Verbrugge werden onder grote bijval geëerd. Je kan wel stellen dat het Soms is het bij de NV, soms bij de vereniging, en heel af en toe bij allebei. Dat behoeft niet altijd in het negatieve te zijn. Dat bewijs werd maar weer eens geleverd op de onlangs gehouden Nieuw jaarsreceptie. Deze wordt jaarlijks op de eerste zondag na Nieuwjaar georgani seerd door de directie van de NV en de bestuursraad van de vere niging. Om deze samenhang te beklemtonen, spraken zowel Edwin van der Sar als Hennie Henrichs. Zoals te doen gebruike lijk, zet de vereniging vrijwilligers in het zonnetje die in het voor bije jaar wederom blijk hebben doen geven van een buitenge wone inzet. Dit keer viel Paul Mulder de eer ten deel om te worden benoemd tot 'Vrijwilliger van het jaar'. Tevens wordt hij per I juli benoemd tot lid van onze vereniging. Verder werd Evert Verbrugge, lid sinds 2006, in het zonnetje gezet. Hij ontving voor zijn jarenlange inzet als scheids rechter de 'Ajax Oeuvre prijs'. Ben Kraanen benoemd tot lid van verdienste Maar Hennie Henrichs had nog een verrassing. Voor al zijn ver diensten voor de vereniging werd Ben Kraanen, onze scheids- rechterscoördinator, benoemd tot lid van verdienste. Als je over ziet wat hij gedurende vele jaren voor de vereniging heeft gedaan, dan is deze benoeming meer dan terecht. I5 in het restaurant op de Toekomst dat, evenals voorgaande jaren, weer was omgetoverd in een prachtige kerstambiance. Bij dezen de complimenten aan Dennis Blokker en zijn team die er steeds weer voor zorgden dat het aan niets ontbrak. Op ons sportcomplex de Toe komst wordt steeds meer een topsportomgeving gecreëerd. Ter bevordering daarvan worden diverse maatregelen genomen. Besloten is om per heden het complex rookvrij te maken.Ver- der worden de schenktijden van alcohol in het restaurant aange past. Op werkdagen wordt vanaf I7:00 uur alcohol geschonken en op zaterdag vanaf I4:00 uur. Op woensdag wordt niet geschon ken. Nieuwe stoeltjes Wie voor de feestdagen de wed strijden van Ajax I bezocht in de Amsterdam ArenA, kon waarne men dat de voorgenomen vervan ging van de stoeltjes voortvarend ter hand was genomen. Met de nieuwe stoeltjes in de huiskleur rood heeft het stadion een nog grotere Ajax-uitstraling gekregen. In de winterstop was de hoofd tribune aan de beurt. Waaronder ook de ledenvakken. Alle stoelen hiervan zijn vervangen door dezelfde kwaliteit plastic. Dit geldt ook voor het gedeelte in vak I03 waar leden op leren stoelen zaten. De bestuursraad heeft hiermee, in samenspraak met de directie, ingestemd onder het motto: 'Gelijke monniken, gelijke kappen'. Jan Buskermolen Ajax Piet Toch waren er ook andere zake die onze aandacht vroegen. Ooi wij ontkwamen niet aan het innemen van een standpunt rondom de inzet van Zwarte Piet bij onze Sinterklaasevene menten. Na ampel beraad besloot de directie om Zwarte Piet om te toveren in een Ajax Piet. De gezichten kregen een Ajax look met onze kleuren rood en wit. Trainerscarrousel In het amateurvoetbal komt de trainerscarrousel al medio november op gang. Ja, u leest het goed, in novem ber worden de eerste aan stellingen voor het volgende seizoen al bekendgemaakt. Dan is het seizoen nog niet eens halverwege. En in december lees je ook al welke spelers aan het einde van het seizoen van club gaan veranderen. Wij ontko men er ook niet aan om, in het licht van deze timing, al voor de kerst een standpunt in te nemen ten aanzien van onze trainersstaf. Na consultatie en het maken van een eigen afweging heeft de bestuursraad besloten om het contract van Jorg Smeets aan het einde van het lopende seizoen niet te verlengen. Sportcomplex de Toekomst Tussen de beslommeringen door vond het Sinterklaasfeest voor de amateurs plaats. En de klaver- jasdrive, het Dirk de Groot Gala en diverse kerstborrels. Bijna alle evenementen werden gehouden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 15