Ajax 1 Ajax 2 Ajax4 Ajax 3 Ajax5 Zaterdag-seniorenvoetbal D4 De traditionele nieuwjaarsreceptie van Ajax op de Toekomst kreeg ook een sportief tintje.Voorafgaande aan de receptie trof een team samengesteld uit het personeel van Ajax op het kunstgrasveld het elftal van de Ajax Veteranen. Ons eerste amateurelftal presteerde de laatste weken zeer wisselvallig. Vaak werden onnodig punten weggegeven in de slotmi nuten van wedstrijden. Als wij in de competitie Hoofdklasse B de balans opmaken, dan zien wij Ajax op een gedeelde vierde positie. De achterstand op de koploper Genemuiden bedraagt zeven pun ten, waarbij moet worden aange tekend dat Ajax een wedstrijd minder heeft gespeeld. In de tweede periode konden wij slechts vier punten uit vier wed strijden vergaren. Desondanks is de competitie in de Hoofdklasse zowel naar boven als naar beneden allesbehalve beslist. In de districtsbeker West I heeft de Zaterdag I zich, net als Ajax Zaterdag 2, geplaatst bij de laatste 32 teams. De loting voor de vol gende ronde zal plaatsvinden op I5 januari 20I8 bij WV-HEDW in Amsterdam. Ondertussen is bekend geworden dat hoofdtrainer Jorg Smeets de Zaterdagselectie gaat verlaten. Na drie seizoenen van goede samen werking gaan beide partijen op voor een nieuwe uitdaging. De selec tieprocedure voor het aanstellen van een nieuwe hoofdtrainer is gestart en wordt vervolgd. Dick Goossens IN MEMORIAM ARTHUR SMOLDERS Ons bereikte het droevige bericht van het overlijden van Arthur Smolders, Ajax-lid vanaf 1993 en lid van de Ledenraad van 1995 tot 2010. Een groot aantal jaren was hij voorzitter van de Ledenraad en Smolders maakte ook deel uit van de toenmalige Commissie 2000. Arthur Smolders, geboren op 11 april 1950, overleed op 10 januari 2018. Op zijn 17e begon hij zijn werk zame leven bij Ajax, op de administratie en was daar van 1968 tot 1977 actief. Tot kort voor zijn overlijden bleef hij, ondanks gezondheidsproblemen, een trouw bezoeker van de thuiswedstrijden van Ajax. Rectificatie In het In Memoriam van Gerard Looijen, geplaatst in Ajax Clubnieuws van december 2017, is een storende fout gemaakt. Abusievelijk werd gemeld dat Looijen op 81-jarige leeftijd was overleden. Dit dient 91 jarige leeftijd te zijn. Waarvan akte, met onze excuses. In het districtsbekertoernooi wist Ajax 2 zich te plaatsen voor de derde ronde door uit met 2-0 te winnen van HSV Sport I889. In de competitie verkeert Ajax 2 in zwaar weer. In en tegen De Bilt 2 werd nog wel gewonnen 0-3, maar de daaropvolgende wedstrijden kon geen enkele keer een voor sprong over de streep getrokken worden. Van Spakenburg 2 werd in Amsterdam met 3-I verloren en de wedstrijd tegen Argon 2 was een mirakel: na een 0-4 voorsprong vertrok Ajax 2 met de staart tus sen de benen met een 5-4 neder laag! Tegen DOVO 2 werd het 2-2. De laatste (uit)wedstrijd voor de winterstop tegen CSW ging met 5-2 verloren. Andre Stuijf De eerste seizoenshelft bleef Ajax 4 ongeslagen. Meestal vormt de maand oktober het struikelblok, met traditioneel enkele nederlagen. Maar tot op heden is de ongesla gen status gehandhaafd. Helaas is het competitieverloop onregel matig doordat sommige ploegen verstek laten gaan. Dat betekent een inhaalslag aan het begin van 20I8. Vorig jaar werd voor het eerst aan de bekercompetitie deel genomen. De poulefase met drie wedstrijden heeft Ajax 4 goed doorstaan.Vervolgens werd vlak voor de feestdagen ASV Arsenal verslagen. We zijn benieuwd wie Ajax 4 in de volgende ronde treft. Leuk is dat wij hierin tegenstanders van buiten de competitie treffen. Tamara Schellekens Het loopt nog steeds moeizaam met de Ajax Zaterdag 3. Met een overwinning tegen Castricum 2 en een gelijkspel bij AMVJ was de opbrengst slechts 4 punten. De overige vier wedstrijden tegen Loosdrecht 2, AFC2, WV-HEDW 3 en Buitenveldert 2 werden alle verloren. Hierdoor noteren wij na elf gespeelde wed strijden de schamele oogst van slechts negen punten. Genoeg om de laatste plaats te bezetten. Tussendoor werd gebekerd: thuis tegen Geinoord 3. Het leverde een 7-0 overwinning op, een goede opsteker voor het team. Wij blijven geloven in betere tijden, maar daar moet (wij zijn Ajax!) iedereen aan meewerken! Dolf van Zoest Met I3 wedstrijden (39 punten!) heeft Ajax 5 nog geen wedstrijd verloren in de Klassieke Veteranen- competitie. Ook het doelsaldo met voor 64 en I2 tegen zegt genoeg. Traditiegetrouw stond in het tweede weekend van januari de Knoepert (het bekertoernooi voor de Klassieke Veteranen) op het programma. Na overwinningen op Koninklijke HFC, Kampong en VOC stond Ajax 5 in de finale. Daarin won Ajax 5 met 4-2 van Victoria en pakte daarmee de eer ste prijs in 20I8. Met de stand op de ranglijst ziet het er naar uit dat de dubbel dit jaar naar Amsterdam komt. De competitie wordt hervat met de belangrijke wedstrijd tegen AFC. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 14