Ajax grote winnaar Sportgala van Amsterdam <0 H'SS° Sim on Tahamata 12 i rt>„ De voorbereidingen voor de selectie van volgend seizoen zijn al in volle gang. De talentvolle aanvaller Hassane Bandé (KV Mechelen) en verdediger Perr Schuurs (Fortuna Sittard) werden in december door Ajax voor het seizoen 2018-2019 vastgelegd. Zoals in heel Nederland gaat het sportjaar 2017 in Amster dam de boeken in als het jaar van het vrouwenvoetbal. °p maandagavond 18 december stalen de vrouwen van Ajax op het 20e Amsterdamse Sportgala de show. Op het door Topsport Amsterdam georganiseerde evenement sleepte Ajax drie van de vijf Fanny's in de wacht! In de categorie 'Sportploeg van Amsterdam 2017' wonnen de Ajax Vrouwen de Fanny, ten koste van de Ajax Mannen en de roeisters van de Vrouwen Dubbelvier. Zowel het Amster damse publiek als de vakjury beloonden de Ajax Vrouwen daarmee voor het behalen van de eerste landstitel sinds de oprichting én het winnen van de KNVB beker. Met het winnen van de Fanny voor 'Sportploeg van Amsterdam 2017' was de prijzenregen voor de Ajax Vrouwen nog niet voor bij. De architect van het succes jaar, coach Ed Engelkes, kreeg uit handen van Frank de Boer (winnaar van 2012 en 2014) de 'Coach van Amsterdam 2017'- Fanny overhandigd. Engelkes liet roeicoach Josy Verdonkschot en korfbalcoach Jan Niebeek achter zich. Om de avond voor de vrou wen van Ajax helemaal compleet te maken, viel de Fanny voor 'Sportvrouw van Amsterdam 2017' ook in rood-witte handen. Voetbalster Desiree van Lunteren (24) werd verkozen en daarmee zette zij een extra kroon op haar sportjaar 2017, waarin ze met Ajax de 'double' won en met de Oranje Leeuwinnen Europees kampioen werd.Van Lunteren, die de Fanny kreeg overhandigd door Jiske Griffioen (winnares 2011 en 2016), ging in deze categorie hockeyster Margot van Geffen en handbalster Rachel de Haze vooraf. Als we Desiree van Lunteren met de winst van de 'Fanny' de konin gin van het #sportgala020 mogen noemen, dan is hockeyer Mirco Pruyser (28) de koning. De spits van het Nederlands hockeyelftal, die afgelopen zomer in het Wagenerstadion Europees kam pioen werd, kwam als 'Sportman van Amsterdam 2017' uit de bus en ontving de Fanny uit handen van oud-zwemmer Sebastiaan Verschuren, die de trofee in 2016 won. Mirco Pruyser versloeg in deze categorie 3x3 basketballer Jesper Jobse en honkballer Tom de Blok. De prijs voor het grootste 'Talent van Amsterdam 2017' ging op het Sportgala van Amsterdam naar de 18-jarige Ajacied Matthijs de Ligt. De Ligt maakte in 2017 furore in het hart van de Ajax-defensie tijdens de succesvolle Europese campagne. Yuri van Eijden De witte muren kaatsen het tl-licht Genadeloos op tafeltjes van formica Tv staat aan de barman doet zijn plicht Glas gevuld het gras wacht en weldra Zie ik in het zomerse St Gilles na het WK Van '78 voetballend voor Oranje Simon Argentijnen in Helvetia Betoveren met brille nee dan kan je Niet bedenken dat zo'n veertig jaar nadien Dezelfde tovenaar gedreven nog als toen Op een zondagochtend in de waterkou Zich ontfermt over ventjes hen laat zien Kijk zo worden jullie ook ooit kampioen Zijn gulle lach Ons Aller altijd trouw Huisdichter Cornelis 19 December 2017

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 12