Mascotte van toen... Leon Bergsma Bommel Quaedvlieg: 'Neymar is de beste De Ajax-mascotte P AaNiM"° REIZIGER 10 ABNAMRO I d^ooe f *i^ K&9BI N >1BN-AMRO ^^Ofek71 AM Jeugdspelers Daan Reiziger, Jurgen Ekkelenkamp en Jasper ter Heide kenden een fantastisch moment met het ondertekenen van hun contractuele verbintenissen aan Ajax.Voor het drietal was het een erkenning voor hun in de jeugdopleiding geëtaleerde talent. Leon Bergsma is in dit seizoen een vaste kracht van Jong Ajax waar hij als centraal verdediger én als aanvoerder zijn wedstrijden speelt. De talentvolle voetballer speelt al vanaf de jongste jeugd in het Ajax-roodwit en dus was hij ook ooit de Ajax-mascotte. Leon weet zich dat 'finest moment' voor Ajax-Sparta op 15 februari 2008 nog te herinneren en doet uit de doeken dat het in meer dere opzichten iets speciaals was. Op de foto met een trainer,Adrie Koster... 'Dat lijkt apart maar meestal gin gen wij als mascotte met een favo riete speler én met de trainer op de foto. In een eerdere wedstrijd, Ajax-Vitesse, was ik de aangewe zen mascotte. Ik ging toen met Albert Luque op de foto maar omdat er afscheid werd genomen van Jaap Stam, was de trainer niet beschikbaar! Mocht ik terug komen voor een foto met Koster, die toen interim-trainer was, voorafgaande aan Ajax-Sparta.' Dus je was ook mascotte bij Ajax - Vitesse! 'Inderdaad. Ik ben toen met Albert Luque, de Spaanse links buiten op de foto gegaan. Aparte keuze ja, verrassend he, maar ik was fan van hem. Zoals Vitesse na Ajax mijn 'tweede favoriete club' was: de clubkleuren spraken mij aan en het team had iets exotisch, met spelers als Amoah, Mbamba en ex-Ajacied Yakubu. Toen vond ik het een leuke club en een leuk team.' Je voetbalde in Ajax El? 'Ja, met onder andere Gino Dek ker, Mauro Savastano en natuur lijk Abdelhak Nouri. Ik kon de bal wel aardig hooghouden, andere spelers vonden het wel spannend, durfden niet zo goed.' David Endt In de catacomben van de Toe komst schuift Bommel Quaed vlieg bij mij aan. Hij heeft net de laatste training voor de winter stop gehad. Hoi Bommel, aparte naam trou wens, lekker getraind? 'Mwah, er waren een paar jon gens aan het zeuren. Verder was het wel okay. Hoe lang zit je al bij Ajax 'Dit is mijn derde seizoen. Ik speelde hiervoor bij SC Muiden. Mijn broer speelt al zes jaar bij Ajax. Hij zit nu volgens mij bij Onder 15.' Je was mascotte voor de wedstrijd Ajax-Roda JC. Hoe voelde dat? 'Nou, ik vond het best wel span nend. In het begin waren er nog niet zoveel mensen. Ik kon nog even oefenen en kon de bal 278 keer hooghouden. Toen ik echt moest beginnen zat het stadion vol. Toen kwam ik maar tot 78.' Wat vond je van de wedstrijd? 'Die was wel goed. Ajax speelde goed en maakte veel doelpunten Ik vond Justin Kluivert de beste van het veld. Hij scoorde drie keer.' Wat is jouw positie binnen je team? 'Ik kan rechtsbuiten en rechts achter spelen maar ook linksbui ten en linksachter.' Zo, dus je bent tweebenig? 'Nou, dat niet, want rechts is eigenlijk mijn sterkste been.' Hoe vind je het bij Ajax? 'Oh leuk hoor. Lekker voetballen en sporten. We hebben een leuk elftal. Ik vind het leuk om naar mijn broer te kijken. Hij komt ook wel bij mij kijken maar alleen als ik thuis speel. Als hij uitspeelt dan moet hij ver weg.' Heb je een droom? 'Mijn droom is om in het eerste van Ajax te komen. Het is mooi om in de Johan Cruijff ArenA te mogen spelen. Dan zie ik wel. Ooit wil ik in Camp Nou spelen. We hebben daar een foto geno men. Mijn ouders, mijn broer en ik. Met Messi. Maar dat was nep. Haha.' Wie is je favoriete speler bij Ajax? En daarbuiten? 'Matthijs de Ligt. Ik vind hem goed. Ik kijk ook veel filmpjes van Neres. Neymar is de beste. Ik heb een paar shirts en andere kleding van Neymar. Mijn vader heeft ook een petje van Neymar.' Met wie ben je op de foto geweest? 'Met Kasper Dolberg. We speel den met Ajax een zaalvoetbal toernooi in Duitsland. Ik was aan de bal en toen riep iemand kijk daar is de kleine Dolberg. Dat kwam waarschijnlijk door mijn haar. Daarom koos ik voor hem.' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2018 | | pagina 10