'Jeugdtrainer is een totaalbegeleider' Ajax Onder 15 Richard Knopper: Voor de echte voetballiefhebber, Ajacied of niet, is er ieder weekend op de Toekomst voldoende te genieten van jeugdvoetbal. Bovenstaande fotoreeks toont beelden van Ajax Onder 13 dat de leeftijdgenoten van Go Ahead Eagles met 3-1 versloeg. Ajax Onder 15 seizoen 2017-2018 Trainer: Leider: Fysio: Grensrechter: Richard Knopper Tinus van Teunenbroek Ron Klaver Arend van den Laar Spelers: Aiman Achemlal Kik Braspenning Jenno Campagne Eja Dakriet Marijn Dijkstra Jay Enem Dani van den Heuvel Alen Karahasanovic Jahnoah Markelo Dyferdio Misidjan Younes El Morabet Joshua Mukeh Chesron Oostwoud Floris Quaedvlieg Youri Regeer Devyne Rensch Gibbo Yah aanvaller aanvaller middenvelder verdediger keeper aanvaller keeper middenvelder aanvaller verdediger verdediger verdediger/middenvelder verdediger middenvelder middenvelder verdediger middenvelder Oud-eerste-elftalspeler Richard Knopper heeft in zijn tweede seizoen in de jeugdopleiding opnieuw de (voor malige) C- en B-junioren onder zijn hoede. Tot aan de winterstop traint en coacht de oud-speler Ajax Onder 15. Zoals vooraf bepaald schuift Knopper in de tweede seizoenshelft door naar Onder 16. Uiteraard heeft hij een goed beeld van de technische kwaliteiten van zijn spelers, maar er is meer dan dat. 'We willen de talenten veelzijdig opleiden, in alle aspecten', legt Knopper uit op sportcomplex de Toekomst. 'Die trainerswissel is niet zomaar een bedenksel. Daardoor zie je als trainer meerdere spelers die daarmee een goed beeld van de talenten krijgen. Het is daarbij ook voor de jeugdspelers een vorm van ontwikkeling. Hoe gaat een speler om met zo'n verandering? Dan raak je het mentale aspect aan. Hoe ga je bijvoorbeeld om met tegenslagen? De jongens zitten in deze leeftijd ook midden in de pubertijd en maken soms nog een groeispurt door. Ook dergelijke dingen spelen een heel grote rol. Het kan lastig zijn om daarmee om te gaan.' mance centre

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 8