'Ik win liever met 5-2 dan met 2-0!' Benno Nihom, trainer Ajax Vrouwen Na eerdere goede prestaties in de voorronde van de UEFA Women's Champions League werd Ajax Vrouwen uitgeschakeld door het Italiaanse Brescia. De 1-0 zege in Amsterdam woog niet op tegen de 2-0 nederlaag die Ajax Vrouwen leed in en tegen Brescia. Benno Nihom (31) is dit sei zoen eindverantwoordelijk voor Ajax Vrouwen.Tijd om met hem in gesprek te gaan. Wat is jouw visie op Ajax Vrouwen? 'Ik kon mij goed vinden in de visie van Ed Engelkes (voorganger van Nihom, red), anders was ik geen vijf jaar assistent-trainer bij hem geweest. Ik wil het team en het voetbal doorontwikke len, een nog meer herkenbaar Ajax elftal neerzetten, met meer lef en meer creativiteit. Ik ben geïnspireerd door de wedstrijden van de mannen in de Europa League van vorig jaar: de tegenstander domine ren, dat past bij de club. Ik win liever met 5-2 dan 2-0! Het publiek vermaken is de doel stelling.' Hoe communiceer jij naar de vrouwen? 'Ik ben direct, duidelijk, dwingend, maar dat doe ik open, eerlijk, in goede communicatie en met een lach. Ik ben een Amsterdamse Ajacied. Het gaat om presteren, beter worden, maar ook om een gezonde dosis humor. Dat bevalt me aan de club. Daarom identifi ceer ik me met Ajax. Ik kan mij vinden in de filosofie van de club. Ik pas bij waar Ajax voor staat.' Hoe heb jij je als trainer ontwik keld? 'Ik was 25 jaar toen ik als assistent-trainer bij Ajax Vrouwen begon. Het was interessant en goed om te leren van trainers met meer ervaring. Na de eerste twee jaar heb ik mezelf ontwik keld door de TC-1 af te ronden voegd. Regelmatig passen we andere sporten toe tijdens de trainingen, zoals de powerleague met vijf tegen vijf, of een kick- bokstraining. We proberen zaken van andere sporten mee te nemen naar het voetbal, zonder het voetbal uit het oog te verlie zen. De training en opbouw van de training is nooit hetzelfde, ik probeer te variëren. De speel sters krijgen meer prikkelingen, met nadruk op focus en struc tuur. Een ander voorbeeld: de kamerindeling doe ik op basis van concurrentie. Daarmee heb ben de spelers een voetbalinhou- delijke reden om over hun posi- tie te spreken. Ik geloof in de stimulerende werking daarvan.' Wat is je ambitie? 'Onze doelstelling is kampioen worden en de beker winnen, ons plaatsen voor de Champions League. Ik geloof erin dat je met z'n allen kampioen wordt, dus besteed ik ook veel aandacht aan de wisselspelers want ieder een is belangrijk. Daarom reisde ook de hele selectie mee naar de uitwedstrijd in de Champions League tegen Brescia. Om de doelstellingen te bereiken heb ben we iedereen nodig!' Tamara Schellekens en de verantwoordelijkheid te dragen voor de Zaterdag 1 bij AFC. In het laatste jaar merkte ik dat ik toe was aan de volgende stap, en de kans om hoofdtrainer te worden kwam op het juiste moment. Ik heb een plan gemaakt hoe ik verder kon groeien en ben vereerd om voor deze club en Ajax Vrouwen te mogen werken.' Wat heb je veranderd? 'Veel was al goed geregeld. Je gooit er als hoofdtrainer een eigen saus overheen. Ik communiceer anders, dwingen der en directer. We hebben de speelwijze veranderd en de inten siteit van de trainingen verhoogd. Je moet negentig minuten kunnen domineren. Daarnaast heb ik een aantal innovatieve dingen toege-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 6