Tweede periodetitel in de geschiedenis Altijd Ajacied Jong Ajax 'Blij dat ik elke dag op veld mag staan' Gedragen door vaak ruime overwinningen kende Jong Ajax een voortreffelijke start van de competitie. Die mondde uit in het veroveren van de eerste periodetitel in de Jupiler League. In het najaar is Jong Ajax door gegaan met winnen. Door een ruime 3-0 overwinning bij FC Oss behield het ook de koppositie. Ook tegen Jong Utrecht was er een zege; op een herfstige Toe komst scoorden Siem de Jong en Mateo Cassierra en werd het 2-1. Als trotse koploper van de Jupiler League versloeg Jong Ajax op een goedgevuld sportcomplex de Toe komst Almere City FC met 3-0. Mateo Cassierra, Vaclav Cerny en Noussair Mazraoui zorgden voor de Amsterdamse doelpunten. Helaas kon in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles de goede reeks niet worden voortgezet. In de Adelaarshorst werd het 4-1. Na rood voor Deyovaisio Zeefuik speelde Jong Ajax de gehele tweede helft met tien man. Het Amsterdamse doelpunt kwam van de voet van Dennis Johnsen. De daaropvolgende (uit)wedstrijd verliep weer beter. In Eindhoven werd de plaatselijke FC met 3-2 verslagen en met dat resultaat pakte Jong Ajax voor de tweede keer in de geschiedenis de eerste periodetitel van het seizoen. Een prachtig resultaat voor de ploeg van Michael Reiziger. De eerste wedstrijd in november leverde Jong Ajax op eigen veld een flinke nederlaag op tegen De Graafschap. De Amsterdammers mochten geen moment aanspraak maken op de overwinning en dat kwam in harde cijfers naar voren. De Superboeren keerden met een 5-0 overwinning terug naar Doetinchem. Het uitduel met Jong AZ eindigde na een voorsprong in mineur. De Alkmaarders won nen met 4-2. Yuri van Eijden Naam: Nordin Wooter Geboren: 24 augustus 1976, Breda Debuut: 28 augustus 1994 (Ajax - RKC 3-1) Laatste wedstrijd: 1 juni 1997 (Ajax - Vitesse 4-0) Totaal: 80 wedstrijden 8 doelpunten Nordin Wooter was vier dagen na zijn achttiende verjaardag een scorende debutant in Ajax 1. De aanvaller uit de eigen jeugdopleiding verving in de rust van de eerste competitiewedstrijd van 1994 1995, Ajax - RKC, generatiegenoot Patrick Klui- vert. Veel last van plankenvrees had Wooter niet. Twintig minuten na zijn entree schoot Wooter de bal ijskoud voorbij de kansloze RKC-goalie en latere Ajacied Hans Vonk: 3-0. In zijn jeugdjaren excelleerde Wooter als spits en schaduwspits. Toenmalig hoofdtrainer Louis van Gaal en hoofd jeugdopleiding Co Adriaanse had den grootse plannen met het talent. Maar dan wel op een andere positie. Zodoende beleefde Wooter zijn finest moments in het Ajax-shirt als rechterspits. 'Ik snapte eerst niet waarom ik op rechts werd gezet. Later begrijp je pas écht welke plannen de club met je heeft', blikt Wooter op sportcomplex de Toekomst terug op zijn doorbraak als Ajacied. Zo soepel als zijn debuut verliep, zo glansrijk waren ook Ajax' prestaties in '94-'95. In de Eredivisie droeg Wooter zijn steentje bij aan het landskampioenschap. Ajax won in 1995 de UEFA Cham pions League en de Wereldbeker. 'Van Gaal was een meester op de details. Op basis van die details heeft hij Ajax de beste van de wereld gemaakt. Later besef je welk hoog niveau in die jaren werd bereikt.' In deze eerste seizoenshelft - ruim 23 jaar later - is Wooter trai ner van Ajax Onder 16. Na de winterstop wisselt de oud-speler van plek met huidig Ajax OI5-trainer Richard Knopper. 'Als ik langs de kant sta, ben ik soms bijna twaalfde speler. Ik heb een heldere visie en maak duidelijke afspraken met de spelers en het team. Daarin kan ik soms heel confronterend zijn. Wat die visie is? Ik wil dat spelers vanuit het voetbal oplossingen zoeken. Je moet altijd dominant zijn en alles willen geven.' Buiten Ajax om, steekt hij zijn overgebleven tijd in de Wooter Academy. 'Ik heb geen vrije dagen, maar dat is geen probleem. Ik ben blij dat ik dit mag doen, dat ik elke dag op het veld mag staan.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 5