nog steeds zijn' VAN OO VOORZITTER L Eerbetoon aan John Steen Olsen De Ajax-jubilarissen kwamen in oktober bijeen en op 10 november was het de beurt aan de Bordjesclub. Bij die gelegenheid werd onder anderen Scandinavië-scout John Steen Olsen verrast met het lidmaatschap van Ajax. T4W1 men, dan behelst Fase 2 het tot sportgebied ontginnen van het parkeerterrein P2. Op die plek komen voetbalvelden, zeg maar de wedstrijdvelden, met als meest opvallende element een mini- stadion met een capaciteit van ongeveer 3.500 toeschouwers, waar bijvoorbeeld Jong Ajax zijn wedstrijden zal gaan spelen. Het gebied waar nu gespeeld en getraind wordt, rondom het club gebouw, wordt vooral trainings- gebied, met als voordeel dat het dan op een natuurlijke manier afgeschermd kan worden. Het huidige hoofdveld van de Toe komst gaat dan het vaste trai ningsveld van Ajax 1 worden. Belangrijk is dat we het goede van de Toekomst willen behou den, zoals de blaashal, de power- hill, het vele groen, het restau rant, én toekomstgericht met de tijd mee moeten gaan en dus verbeteringen aanbrengen. Over 25 jaar willen we hier nog steeds zijn, met de faciliteiten die in die tijd passen.' Verdwijnt met het in gebruik nemen van het huidige P2 de parkeergele genheid? Ed Lefeber: 'Daar waar nu FC Amsterdam voetbalt en waar de tennisvereniging Strandvliet haar domicilie heeft, wordt een par keergarage gebouwd. Bedoeling is dat er bovenop de parkeergarage gesport zal blijven worden. Dat zal ook voor de bezoekers van de Toekomst de plek zijn waar geparkeerd kan worden. Over het gebruik van de huidige par keerplekken bij de Toekomst wordt nog nagedacht. Het zou mooi zijn wanneer dat op korte termijn exclusief Ajax-parkeerge- bied zou kunnen worden.' Het klinkt als een klok, maar het zal ook wat kosten, toch? Ed Lefeber: 'De ideeën voor uit breiding zijn niet van vandaag of gisteren. Al vanaf 2014 is er inten sief in diverse gremia nagedacht over de nieuwe Toekomst. Het streven is om de Toekomst onveranderd in alle opzichten de beste jeugdopleiding te laten zijn en daarbij horen de beste faciliteiten. Ja, de kostenDirec tie, Bestuursraad en de RVC zijn akkoord met de besteding van een potje dat onder de noemer "bestemmingsreserve" is opge bouwd. Daar zit een bedrag van 36,7 miljoen in.' Het is met recht een ambitieus en uitdagend project. Melle Sitters: 'Jazeker, die ambitie past toch ook goed bij onze club? Er is natuurlijk nog veel meer over te vertellen. Zoals over de wedstrijdvelden die allemaal (hybride) grasvelden zullen zijn, het plan om ook het kantoor personeel dat nu nog onderdak heeft op de ArenA naar de Toe komst te halen, de optie om een campus te bouwen, het slim han teren van duurzaamheid, zoals de installatie van led-verlichting rond de velden Over de Nieuwe Toekomst is het laatste woord nog niet gesproken en ook via het Ajax Clubnieuws zullen we u van de ontwikkelin gen op de hoogte blijven houden. David Endt De maand oktober is sinds jaar en dag de maand waarin wij onze jubilarissen huldigen. Dat gebeurde dit jaar tijdens een prachtige bijeenkomst die op 14 oktober plaatsvond en waar in deze uitgave van ons Clubnieuws uitvoerig aandacht aan wordt besteed. Het traditionele diner van de Bordjesclub vierden wij op 10 novem ber jl., en dat mondde uit in een prachtige clubavond waar vele Aja- cieden die meer dan 25 jaar lid zijn, elkaar ontmoetten en vele ver halen en anekdotes met elkaar deelden. Kortom: het is een traditie die niet voor niets hoog op de lijst van clubevenementen staat. Ieder jaar nodigen wij hierbij een aantal mensen uit die geen lid van de Bordjesclub zijn, omdat zij (nog) geen 25 jaar lid van Ajax zijn, maar die zich wel uitermate verdienstelijk maken voor onze club. Naast een aantal vrijwilligers hadden wij dit jaar een bijzondere gast: John Steen Olsen. John Steen is al vele jaren scout in dienst van Ajax, en daarin verantwoordelijk voor de scouting in Scandina- Vanaf 1970 speelde John Steen als profvoetballer in Nederland, onder meer bij FC Utrecht waar Ton Pronk zijn elftalgenoot was. In de jaren 90 heeft Ton hem gevraagd voor Ajax als tipgever op te treden. Zelf leerde ik hem begin 1997 persoonlijk kennen toen ik met Arie van Os, in onze zoektocht naar een opvolger voor Louis van Gaal, een bezoek aan Denemarken bracht om met spelers te spreken die onder Morten Olsen hadden getraind en gespeeld. John Steen begeleidde in Denemarken en trad in juli 1997 in dienst bij Ajax. Dit jaar was hij dus twintig jaar in officiële Ajax-dienst. De lijst van door hem gescoute voetballers die bij Ajax het eerste elftal haalden, is indrukwekkend. Dat was voor de bestuursraad in juni dit jaar de reden om John Steen Olsen te benoemen tot lid van Ajax. Het bijzondere van John Steen is dat al deze spelers met een warm gevoel over hem spreken, hetgeen in een prachtige FOX-documen taire werd vastgelegd. Tijdens het diner van de Bordjesclub hebben wij een compilatie van deze documentaire vertoond en mocht ik hem zijn oorkonde overhandigen. Het was prachtig om bij deze bescheiden man de gemeende emo tie, de blijdschap en dankbaarheid in zijn ogen te zien, blij en dank baar om bij Ajax te werken en om lid van onze mooie club te wor den. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 3