'Over 25 jaar willen wij hier Ed Lefeber over de nieuwe Toekomst: De eerste Klassieker van het seizoen werd met mooie cijfers door Ajax gewonnen. In de Kuip werd het een eclatante 1-4. Met twee doelpunten had invaller Kasper Dolberg een groot aandeel in de zege. AJAX CLUBNIEUWS 14e Jaargang nummer 7 December 2017 INHOUD 2 Ed Lefeber: 'Over 25 jaar willen wij hier nog steeds zijn' 3 Van de voorzitter 4 Historie deel 2 Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied 6 Ajax Vrouwen 7 De nieuwe toekomst 8 Het jeugdteam O/I5 9 Het jeugdteam O/I5 10 Mascotte toen en nu 11 Langs de zijlijn Column Menno Pot 12 Toekomst Toernooi In Memoriams 13 Ajax Foundation Gedicht Amsterdam Youth Indoor 14 Ajax Zaterdag 15 Verenigingsleven 16 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Dick Goossens, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Clubblad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax De toekomst staat niet stil. Dat motto geldt niet alleen in figuur lijke zin, het slaat evengoed op ons prachtige sportpark de Toe komst. Vanaf de ingebruikneming, een dikke twintig jaar geleden, zijn er op de trots van de jeugd opleiding al tal van aanpassingen aangebracht. Die aanpassingen waren onveranderd verbeterin gen, aangebracht om te voldoen aan de eisen deze tijd. In facili taire zin waren de meest impo sante voorbeelden daarvan de bouw van de Ajax School en de ingebruikneming van de velden aan de 'andere' kant van de par keerplaatsen. De inplanting van het vrouwenvoetbal binnen onze vereniging, nu vijf jaar geleden, is een ander voorbeeld van de voortschrijding der tijden. Zowel als vereniging als bedrijf blijft Ajax volop in beweging en in het kader van 'vooruit zien is regeren' is er inmiddels een pro ject gestart dat voor een wezen lijke en ambitieuze uitbreiding - en een spectaculaire facelift voor de Toekomst zal zorgen. Melle Sitters, als interne opdrachtgever, en Ed Lefeber, als Programmamanager, maken deel uit van de het zogenaamde Kernteam, De Nieuwe Toekomst, dat vorm moet geven aan de reeds naar voren gebrachte plan nen. Andere leden van het Kern team, dat zich dus volledig gaat richten op de nieuwe Toekomst, zijn Bouke Kapteijn als externe Projectadviseur, Richard Wilhelm als Projectleider en Coen Jonker man als Ondersteunend staflid. Uiteraard zal met de voetbaltak nauw overleg plaatsvinden, waar bij Percy van Lierop, coördinator OB als vooruitgeschoven man zal optreden. Ed Lefeber, bij onze club actief als Manager Verenigingszaken en Projecten, licht een nieuwe tip op van de sluier die rond het project ligt: 'Onder de titel "De Nieuwe Kern" is de gemeente bezig met wat men noemt gebiedsontwikkeling van het gebied bij de ArenA, waar een woonwijk met 2500 woningen zal worden gerealiseerd, en uiteraard kwam men bij Ajax terecht. Dat was in 2014. Wat de club betreft, kwamen de nieuwe plannen als geroepen. Wij hadden al behoefte aan uitbreiding en in eerste instantie werd gedacht aan het gebied nabij de ArenA, maar dat werd na een tijdje van tafel geveegd, niet in de laatste plaats omdat een volledige ver- huizing geen voorkeur had, we zijn immers tevreden met de plek waar de Toekomst zich nu bevindt. Met de grondeigenaren in het gebied, de Gemeente Amsterdam, de Gemeente Ouder-Amstel,VolkerWessels, de Nederlandse Spoorwegen en AFC Ajax bv, wordt er nu een overeenkomst getekend over de ontwikkeling van het gebied, waarbij Ajax feitelijk blijft waar het is maar wel op grote schaal zal uitbreiden.' Kun je aangeven waar wij bij 'uitbreiding' aan moeten denken? Melle Sitters: 'Het dichtstbij is het in gebruik nemen van het terrein waar tot voor kort de honkbal vereniging Bantopa speelde. Dat honkbalveld ligt ingeklemd tussen de nieuwe speel- en trainingsvel den. Het clubhuis aldaar maakt, samen met het honkbalveld, plaats voor een nieuw trainings veld. Wanneer we dit Fase I noe-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 2