Toon betrokkenheid, kom eens langs! Verenigingsleven Voorafgaand aan de wedstrijd Sparta - Ajax huldigde Ajax zijn jubilarissen. Dat gebeurde in de Gallery of Fame. Rob Been Senior was de recordhouder onder de jubilarissen met zijn 75-jarige lidmaatschap. Van oktober tot en met januari staat het verenigingsleven in het teken van vele evenementen, vaak gedragen door een jaren lange traditie. Het begint met de jaarlijkse bijeenkomst van de jubilarissen en wordt afgesloten met de nieuwjaarsreceptie. Daartussen vinden o.a. de wijn proeverij, het Bordjesclubdiner, het Sinterklaasfeest, klaverjas- avonden, het Dirk de Grootgala, de ledenvergadering en de kerst borrel plaats. Binnen de traditionele evene menten is wel degelijk ruimte voor aanpassingen. Werd bij voorbeeld de bijeenkomst voor de jubilarissen op de Toekomst gehouden, nu is dat in onze 'Gallery of Fame'. Een geweldige setting waar alle historie teza men komt. Door de vele digitale hulpmiddelen in de ruimte zijn we in staat om met behulp daar van elke jubilaris volop in het zonnetje te zetten. Zo heeft deze bijeenkomst een extra glans gekregen, die zowel door de jubilarissen als aanwezige familieleden bijzonder op prijs wordt gesteld. Sinds een paar jaar heeft het jaarlijkse Bordjesclubdiner de primeur van de nieuw geselec teerde wijnen voor het komende jaar. Om tot een selectie te komen wordt een paar weken voor het diner, op een donder dagavond na de training, door de amateurs met kennis van zaken een proeverij georgani seerd. Dat is geen half werk. Dit keer zijn via een blinde proeverij 15 December en januari zijn van huis uit maanden waarin de nodige evenementen worden georganiseerd. Nieuw is de grote kerstdrive klaverjassen die op donderdagavond 7 december wordt gehouden. Gestaag groeit het legertje klaverjassers dat de maandelijkse kraakavond bezoekt. De drive in december markeert het einde van de com petitie seizoen 2017. Waarna in januari onder voorzitterschap van Ger Boer weer een nieuwe start wordt gemaakt. Kom gerust ook eens langs op één van de vele evenementen die worden georganiseerd. Het ver enigingsleven is van en voor ons allen. Jan Buskermolen vijf witte wijnen, zes rode wij nen en twee roséwijnen getest. Hoewel het ons ook dit jaar weer moeilijk is gemaakt, heb ben we een uitstekende keuze weten te maken voor het komende jaar. Eén van de hoogtepunten van het jaar voor velen is het jaar lijkse Bordjesclub- diner. De catering zorgt ieder jaar weer voor een geweldige setting. Tevens stellen zij het menu samen en zorgen ervoor dat het alle aanwezigen aan niets ontbreekt. De evenementen commissie zoekt ieder jaar naar een passende invulling tussen de gangen door. Nieuw dit jaar was dat we tij dens de avond kort terugkeken op de bijeenkomst voor de jubi larissen. Rob Been sr. werd naar voren geroepen door voorzitter Hennie Henrichs en nogmaals geëerd voor zijn 75-jarig lidmaat schap. Rob ontving een ingelijste foto van het moment dat hij de bijpassende versierselen kreeg overhandigd. De andere jubilaris sen kregen later die avond ook hun persoonlijke foto overhan digd. Andere hoogtepunten waren de overhandiging van het bordje aan Alex Kroes, die met 25 jaar lid maatschap toetrad tot de Bord jesclub, en het lidmaatschap dat John Steen Olsen ten deel viel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 15