Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Zaterdag-seniorenvoetbal Wedstrijd ter ere van Joop de Vries 04 Een combi van Ajax Klassieke Veteranen en Ajax Zaterdag Veteranen voetbalde op 14 oktober tegen het bedrijf Mr. Smith. De opbrengst van dit fundraising project ging naar de stichting KIKA. De eerste periode van tien wedstijden in de Hoofdklasse B zit erop. De afdeling is nieuw voor ons, maar het bevalt tot nu toe goed: prachtige sportparken en met name in uitwedstrijden veel en fanatiek meelevend publiek. Dat Ajax populair is de regio's Noord-en Oost Nederland, werd ons al snel duidelijk. Rondom de wedstrijden waarbij wij de tegenstander zijn, worden vaak allerlei festiviteiten georgani seerd. In sportief opzicht hebben wij een redelijke periode achter de rug. Op dit moment staat Zaterdag I op een vierde positie. De achter stand op koploper Excelsior'3I uit Rijssen bedraagt vier punten. In de districtsbeker zijn wij doorgedrongen tot de tweede ronde. Als tegenstander kwam Grasshoppers uit Hoogwoud uit de koker, een Zondag 3e klasse vereniging. Dat biedt mogelijkheden om opnieuw een ronde verder te komen, wij zullen zien! Dick Goossens Met louter overwinningen verliep de voorbereiding van Ajax 2 prima. Ook veroverde het team een plaats in de volgende ronde van de districtsbeker. De eerste competitie wedstrijd tegen ODIN'59 werd verloren en daar kwam nog een domper bovenop want de tweede wedstrijd tegen Volendam werd - geflatteerd - ver loren. De daaropvolgende zege op Huizen gaf reden tot optimisme, maar tegen WV-HEDW moest men de punten weer laten aan de tegenstander. De altijd beladen wedstrijd bij Swift werd op het Olympiaplein met 2-I gewonnen. Vervolgens stond de bekerwed strijd tegen Legmeervogels op het programma. Met een 3-2 overwin ning plaatste Ajax Zaterdag 2 zich voor de tweede ronde. In de com petitie werd GVVV met een 5-2 nederlaag naar huis gestuurd zodat Ajax 2 weer enige kleur op de wangen krijgt en zich op de ranglijst naar boven werkt. Andre Stuijf In het bekertoernooi trad Ajax Zaterdag 3 aan tegen Elinkwijk 2. Na een 2-0 achterstand werd er uiteindelijk een spectaculaire 5-4 overwinning geboekt. In de competitie gaat het met hor ten en stoten, dus niet zoals wij in gedachten hadden. Er ontbreekt vooralsnog een aanvaller die het vijandelijk net kan laten bollen, want tegen Swift 3, Volendam 3 en Breukelen 2 werd er goed gevoet bald maar werden de legio kansen om te scoren niet benut. Bij de tegenstanders lukte dit beter het geen ertoe leidde dat wij uit deze drie wedstrijden slechts een scha mel puntje wisten te bemachtigen. Na vijf wedstrijden staan wij met slechts vijf punten op de tiende plaats. Dat ziet er mager uit maar ik ben ervan overtuigd dat dit een incident is en dat Ajax 3 op de ranglijst snel zal stijgen. Dolf van Zoest Om de week op dinsdagavond speelt Ajax Klassieke Veteranen een potje voetbal tegen allerhande teams. Dinsdagavond I4 november vormde daarop geen uitzondering. Maar dit keer had de avond een speciale lading. De wedstrijd stond in het teken van Joop deVries, 60 jaar lid van onze vereniging en nog steeds wekelijks actief als grensrechter van Ajax Vetera nen. We zijn de tel kwijt van het aantal wedstrijden dat hij ooit heeft gespeeld voor Ajax, maar het zijn er op zeker meer dan duizend.Vanwege het aantal wedstrijden en een verdrietig overlij den binnen de familie werd deze spe ciale wedstrijd georganiseerd. Om die reden vormde Ajax Klassieke Vetera nen een combinatie met Ajax Zater dag Veteranen.Vele toppers gaven gehoor aan de oproep om mee te spelen. Onder anderen Frank de Boer, Michel Kreek, Aron Winter, Glenn Helder, Leo van Veen, Angelos Cha- risteas en Hannie Das. Tegenstander was het team van Mr. Smith. De coach Jacco van der Stelt van het bedrijf Mr. Smith, werkzaam in dezelfde branche als de familie van Joop de Vries, had een fundraising georganiseerd waarbij de opbrengst op voorspraak van Joop de Vries ten goede komt aan KIKA (Stichting Kinder Kankervrij). Het werd een memorabele avond waarover nog lang werd gesproken en menig traantje werd weggepinkt. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 14