Ontdek het talent in jezelf Ajax Foundation 13 en 14 januari 4e editie 'Amsterdam Youth Indoor' 13 Yakubu t Ajax kent zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid. Jeugdtrainers van de club zetten zich regelmatig in om ook kansarme jongeren uit Amsterdam en omstreken een beter perspectief te bieden. Als grootste club van Nederland vinden wij het belangrijk om op maatschappelijk vlak onze verant woordelijkheid te nemen. We hebben een voorbeeldfunctie binnen en buiten het veld en moeten daar bewust mee omgaan om zo een positieve stempel te drukken. En dat doen we in de vorm van de Ajax Foundation, opgericht op 18 maart 2010 als een onafhankelijke, maar aan AFC Ajax gelieerde stichting. John Heitinga is sinds februari 2017 als ambassadeur aan de foundation verbonden. Ons verhaal: dromen en kansen Wat wil jij later worden? Dat is de vraag die ontzettend veel kin deren beantwoorden met: 'Voet baller bij Ajax.' Combineer dit met het feit dat Ajax wereldwijd miljoenen mensen bereikt, en je mag spreken over een grote maatschappelijke verantwoorde lijkheid. Natuurlijk worden maar een paar kinderen voetballer bij Ajax, maar dat betekent niet dat al die anderen hun dromen niet moeten najagen, dat ze geen kan sen moeten grijpen om het aller- beste uit henzelf en het leven te halen. Veel kinderen krijgen dit van huis uit mee, maar jammer genoeg zijn er ook veel kinderen die vanwege hun maatschappe lijke of sociale positie of fysieke situatie minder kansen krijgen of zien. Minder kansen om zichzelf te ontwikkelen en bijzondere ervaringen op te doen, om zo dichter bij hun droom te komen. Wat soms niet meer is dan een normaal of gezond leven. Wij willen kansarme kinderen en jongeren van 7 tot 19 jaar in (groot) Amsterdam een beter perspectief bieden door ze dich ter bij hun droom te brengen. Wij geloven en investeren in een samenleving waarin alle kinderen zichzelf kunnen zijn en gelijke kan sen krijgen als het gaat over het ontdekken en ontwikkelen van hun talent en een gezond leven. Met het ontwikkelen van talent en een gezond leven zijn we binnen de jeugdopleiding ook intensief bezig. Ajax-(jeugd)trai- ners zetten bijvoorbeeld regel matig een skills bal in tijdens trainingen om het talent van de voetballers verder te ontwikke len. Ze verhogen hiermee o.a. hun balvaardigheid en behendig heid. Dit gecombineerd met het verhaal van de Ajax Foundation, maakt de skills bal dan ook een passend item om de markt mee op te gaan vanuit de Ajax Foun dation. Zo bieden wij particulie ren en bedrijven de mogelijkheid om te doneren en ze krijgen er ook nog wat voor terug. De Ajax Foundation skills bal is binnenkort verkrijgbaar in de Ajax Official Fanshop. Ralph de Haan Op zondag 10 december organiseerde Ajax onder de titel 'Amster dam Youth Indoor' de vierde editie van een prachtig zaalvoetbal toernooi voor amateurclubs voor spelers Onder 9 en Onder 10. De teams kunnen zich kwalificeren voor het hoofdtoernooi dat op zaterdag 13 en zondag 14 januari wordt georganiseerd en waaraan clubs uit Nederland en België deelnemen. Het toernooi, georgani seerd onder auspiciën en met hulp van onze hoofdsponsor van de Toekomst, ABN AMRO, vindt zijn beslag in het Koning Willem Alexander-complex te Hoofddorp. Abubakari yaaah Panter uit Afrika Bal wordt gestreeld en De vijand geslacht Soeverein toont hij de Pastaverslindende Italianen zijn Klauwen en lacht Huisdichter Cornelis April 2003

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2017 | | pagina 13